Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Veľkolepý FRAGARIA CUP 2019 odštartuje prázdniny v Prešove

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Veľkolepý FRAGARIA CUP 2019 odštartuje prázdniny v PrešoveVytlačiť
 

Prázdniny sú za dverami a s nimi aj 18. ročník mládežníckeho futbalového turnaja FRAGARIA CUP 2019, ktorý si za 17 rokov svojej existencie získal srdcia mladých aj starších futbalových fanúšikov v rámci celej Európy.

Aj tento rok sa jeden z najväčších turnajov svojho druhu v rámci Európy uskutoční pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, a to od 2. júla do 6. júla 2019, denne od 8.00 do 20.00 hod.

Veľkolepý FRAGARIA CUP 2019 odštartuje prázdniny v PrešoveVšetkých Prešovčanov pozývame na vlajkový sprievod účastníckych tímov historickým centrom mesta Prešov v utorok 2. júla o 20.00, ktorý bude sprevádzaný bohatým kultúrnym  programom. Nebude chýbať ohňostroj a minidiskotéka priamo pred budovou DJZ.

Viac ako 180 zaregistrovaných chlapčenských tímov z 15 krajín Európy odohrá svoje zápasy na 14 prírodných trávnatých ihriskách a 2 ihriskách s umelým trávnatým povrchom, situovaných v meste Prešov a blízkom okolí.

Mladí futbalisti zabojujú o cenné trofeje a zaujímavé športové ceny v  9 chlapčenských vekových kategóriách -  od 7 do 15 rokov. Novinkou tohto ročníka je najmenšia veková kategória U7.

V priestoroch 4 SPORT areálu na Sídlisku III, kde budú hrať najmenšie vekové kategórie od U7 do U11, bude počas celého turnaja zriadená  FAN ZONE s občerstvením, predajom reklamných a športových predmetov, ako aj s rôznymi atrakciami a workshopmi pre účastníkov turnaja aj návštevníkov areálu.

Ďalšou novinkou je mobilná aplikácia, v ktorej nájdu účastníci a návštevníci turnaja všetky dôležité informácie o samotných zápasoch (časový harmonogram, ihriská a výsledkový servis), kyvadlovej doprave, ubytovaní, stravovaní a sprievodnom programe počas turnaja.

Výsledkový servis bude ONLINE počas celého turnaja aj na  www.vysledky.4sport.sk.

Vekové kategórie U12 – U15 odohrajú svoje zápasy na týchto ihriskách:

  • FA 1. FC Tatran Prešov – Mukačevská ul.
  • SOŠ Technická – Volgogradská ul.
  • Ľubotice – Pod Hájom 14
  • Fintice – Hlavná 21/6

Informácie o turnaji, rozpis zápasov jednotlivých kategórií, postupové kľúče a výsledkový servis, ale aj informácie o programe a voľnočasových aktivítách,  budú počas celého turnaja poskytované aj v call centre, na I. poschodí Bowlingu pri trati.

Slávnostné vyhodnotenie víťazov všetkých vekových kategóriách bude v sobotu 6. júla  od približne 16.00 hod. v priestoroch 4 SPORT areálu.

Zoznam prihlásených družstiev a bližšie informácie nájdete na www.fragariacup.4sport.sk. 


 
 
ÚvodÚvodná stránka