Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Symboly mesta

Mestský znak (erb) a farby mesta

Erb mestaMestský znak (erb) Prešova tvorí gotický štít, ktorý v striebornej hlave má tri červené ruže, dolná časť štítu je tri razy červenostrieborne delená. Farby mesta Prešova sú červená a strieborná.

 

 


Vlajka mesta

vlajka mesta PrešovVlajka mesta Prešov je pruhovaná strieborno-červená so zástrihom siahajúcim do jednej tretiny listu. Jej rozmery sú 2 : 3.

 

 

 

 


Malá pečať

Malá pečať esta PrešovMalú pečať mesta Prešov tvorí mestský znak Prešova s kruhopisom PEČAŤ MESTA * PREŠOV *. Priemer pečate je 36 (22) mm. Pečať mesta uschováva a jej použitie povoľuje primátor mesta. Malú pečať mesta Prešov používa primátor mesta a orgány mestskej samosprávy v bežnom korešpondenčnom styku.
Veľkú pečať mesta Prešov tvorí mestský znak Prešova s kruhopisom PEČAŤ MESTA PREŠOV * 1299 *. Priemer pečate je 45 mm. Veľkú pečať mesta Prešov používa primátor mesta pri slávnostných príležitostiach na pečatenie najdôležitejších a najvýznamnejších úradných písomností.

SYMBOLY PRIMÁTORA

Reťaz primátora mesta

Reťaz primátora mesta Prešov.jpgReťaz primátora mesta (insígnie) sa skladá z mestského znaku, ktorý súvisle prechádza do reťaze.

 

 

 

 

 

Štandarda primátora mesta.

Štandarda primátora mesta.Štandarda primátora mesta Prešov je vlajka štvorcového formátu so strieborno-červeným lemom, na ktorej je umiestnený obsah mestského znaku.


 
ÚvodÚvodná stránka