Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Štatistický úrad počas leta navštívi aj prešovské domácnosti

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Štatistický úrad počas leta navštívi aj prešovské domácnostiVytlačiť
 

Štatistický úrad Slovenskej republiky bude od 1. júla do 31. októbra 2019 zisťovať použitie spaľovacích zariadení a spotrebu palív v domácnostiach. Pracovníci sa okrem toho zamerajú aj na zisťovanie zdravotného stavu obyvateľstva.

Štatistický úrad počas leta navštívi aj prešovské domácnostiSlovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o použití spaľovacích zariadení a spotrebe palív v domácnostiach. Účelom tohto zisťovania v období od 1. júla do 31. októbra je získať informácie o individuálnom vykurovaní rodinných domov. Výsledky tohto zisťovania budú v budúcnosti slúžiť ako materiál pre lepšie plnenie požiadaviek na vysokú kvalitu ovzdušia.

Okrem toho budú pracovníci Štatistického úradu SR v období od 1. júla do 31. decembra 2019 v rámci Európskeho zisťovania o zdraví (EHIS) navštevovať domácnosti s cieľom získať obraz o zdravotnom stave obyvateľstva. Zamerajú sa však aj na využívanie zdravotnej starostlivosti a faktory, ktoré významne ovplyvňujú zdravie obyvateľstva SR. Výsledky tohto zisťovania budú slúžiť na medzinárodné porovnávanie údajov o zdraví medzi všetkými členskými štátmi Európskej únie.

Štatistický úrad počas leta navštívi aj prešovské domácnostiPracovníci Štatistického úradu SR sa preukážu služobným preukazom alebo poverením. Všetky informácie a názory, ktoré domácnosti pracovníkom poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky.

Bližšie informácie sa môžete dozvedieť na webovej stránke Štatistického úradu www.statistics.sk alebo na telefónnom čísle 051/7735 321.


 
 
ÚvodÚvodná stránka