Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Štartuje 8. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Rodina bez cigariet

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Štartuje 8. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Rodina bez cigarietVytlačiť
 

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje pre školský rok 2019/2020 už 8. ročník výtvarnej súťaže Rodina bez cigariet.

Štartuje 8. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Rodina bez cigarietVýtvarná súťaž je určená pre žiakov základných a základných umeleckých škôl z celého Slovenska. Žiaci sa môžu zapojiť od 1. novembra 2019.

Pripravené sú skvelé ceny - smartfóny, powerbanky, USB disky či tričká s potlačou vlastnej kresby či maľby.

Úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na tému:

  • zdravý životný štýl
  • ako chcem tráviť voľný čas
  • negatívny postoj k fajčeniu resp. k iným návykovým látkam.

Uzávierka súťaže je 11. januára 2020.

Súťaž Rodina bez cigariet sa organizuje v 2 kategóriách:

  • celoslovenská umelecká kategória - o víťazoch rozhoduje odborná porota. Celkovo sa ohodnotí prvých 10 miest.
  • celoslovenská internetová kategória -  internetová súťaž zameraná na propagáciu projektu, kde o víťazovi rozhoduje verejnosť v internetovom hlasovaní. Hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke  www.rodinabezcigariet.sk. Ohodnotí sa 10 miest.

Presné pravidlá a bližšie informácie o súťaži si záujemcovia môžu pozrieť na vyššie uvedenej webovej stránke alebo na facebooku RodinaBezCigariet. 

Cieľom organizátorov súťaže je propagovať Národnú protidrogovú stratégiu Slovenskej republiky a poukázať na závažný spoločenský problém užívania návykových látok medzi čoraz mladšou skupinou detí.

Súťaž je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR – v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít pre rok 2019.


 
 
ÚvodÚvodná stránka