Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Šesť medailí z Maďarska

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Šesť medailí z MaďarskaVytlačiť

Mladí armwrestleri z klubu AWK Prešov počas víkendu súťažili na medzinárodných pretekoch v maďarskom meste Sárosd. Na pätnástom ročníku Junior Visegrád Grand Prix sa nestratili - doniesli šesť medailí a v súťaži národov obsadili striebornu priečku.

Šesť medailí z MaďarskaDesiatka členov AWK Prešov si v konkurencii pretekárov z Maďarska, Slovenska, Česka, Poľska, Chorvátska a Korei vybojovala až 6 medailí.

Najúspešnejší bol Patrik Juhas, ktorý v najťažšej kategórii nad 80 kg jednoznačne vyhral pravou rukou (ľavačku vynechal pre zranenie). Ďalšou úspešnou pretekárkou bola Kristína Bobovčáková, ktorá v kategórii nad 60kg v ľavačke obsadila druhé miesto a v pravačke bola tretia.  Obaja urobili za ostatný rok veľký progres a potvrdili svoje kvality!

Šesť medailí z MaďarskaVeľmi milo prekvapili v silno obsadenej kategórii -70kg  pri svojej medzinárodnej premiére Christián IhnátPeter Gureck. Christián bol strieborný v ľavačke a Peter v pravačke. Nad ich sily bol len maďarský reprezentant. pozitívne prekvapila aj Daniela Bonk. Tá medzi juniorkami do 55kg pravou rukou vybojovala bronzovú medailu. Títo pretekári ukázali, že sú perspektívni a ak svoj talent budú rozvíjať, tak časom môžu patriť aj do reprezentácie.

Aj ďalší členovia klubu sa v medzinárodnej konkurencii nestratili a svojimi výsledkami prispeli k druhému miestu Slovenska v súťaži národov. Vyhrali Maďari tesne o 5 bodov aj preto, že sme mali menej pretekárov ako domáci.

Takéto súťaže dávajú mladým pretekárom možnosť si porovnávať sily s rovesníkmi z iných krajín a výborne sa tak môžu pripraviť na ME či MS. Koncom marca čakajú armwrestlerov majstrovstvá Slovenska.

Gebriel Harčarik

Armwrestlingový klub - AWK Prešov vznikol v roku 2006 po vedením trénera Gabriela Harčarika, ktorý je aj v súčasnosti trénorom klubu. V klube sa vystriedalo mnoho skvelých športovcov, ktorí získali tituly majstrov slovenska