Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Rozšírenie zóny s obmedzením státím v širšom centre mesta

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Rozšírenie zóny s obmedzením státím v širšom centre mestaVytlačiť
 

Motoristi, pozor pri parkovaní! Zóna s dopravným obmedzením sa totiž v širšom centre Prešova rozšírila.

Rozšírenie zóny s obmedzením státím v širšom centre mestaCieľom nového dopravného značenia je zvýšiť komfort a bezpečnosť chodcov na chodníkoch, kde často parkovali vozidlá.

Na uliciach Masarykova, Plzenská, Kpt. Nálepku a Bayerova je preto osadené dopravné značenie vyznačujúce zónu s dopravným obmedzením, ktoré povoľuje státie len na označených parkoviskách s platným parkovacím lístkom alebo parkovacou kartou. Nové značenie tak usporiada statickú dopravu  a zamedzí parkovaniu motorových vozidiel na chodníkoch v predmetnom území ohraničenom ulicami Masarykova, Grešova, Plzenská a Lesík delostrelcov.

K rozšíreniu zóny s obmedzením státím v širšom centre mesta došlo na základe určenia dopravného značenia vydaného Odborom dopravy a životného prostredia Mestského úradu v Prešove a schváleného Krajským dopravným inšpektorátom Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Prešove.


 
 
ÚvodÚvodná stránka