Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Rekonštrukcia križovatky ulíc Arm. gen. L. Svobodu-Pod Táborom-Jurkovičova je ukončená

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Rekonštrukcia križovatky ulíc Arm. gen. L. Svobodu-Pod Táborom-Jurkovičova je ukončenáVytlačiť
 

Ďalší krok vpred pre zlepšenie dopravy v Prešove. Rekonštrukcia križovatky ulíc Arm. gen. L. Svobodu – Pod Táborom a Jurkovičova je ukončená a vodiči ňou tak už môžu prejsť bez dopravných obmedzení.

Rekonštrukcia križovatky ulíc Arm. gen. L. Svobodu – Pod Táborom – Jurkovičova je ukončená„Teší ma, že sa postupnými krokmi zlepšuje dopravná situácia v meste, najmä v lokalitách, kde je mimoriadne zhustená premávka. Verím, že rekonštrukcia tejto križovatky bude viesť k vyššej bezpečnosti nielen pre vodičov, ale aj pre chodcov a cyklistov,“ uviedol viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba.

V rámci tejto rekonštrukcie sa doplnil samostatný pruh pre odbočenie vľavo a opravili sa aj jednotlivé komunikácie. Pribudla cestná svetelná signalizácia, ktorá umožnila plynulejšie, prehľadnejšie, no najmä bezpečnejšie odbočovanie vozidiel z hlavnej do vedľajších ulíc a naopak. Priechod pre chodcov a cyklistov je vďaka tejto svetelnej signalizácii takisto oveľa bezpečnejší.

Rekonštrukcia križovatky ulíc Arm. gen. L. Svobodu – Pod Táborom – Jurkovičova je ukončenáRekonštrukciu križovatky ocenili aj rodičia, ktorí vozia svoje deti do Základnej školy na Šrobárovej ulici. Pre zvýšený pohyb vozidiel bolo totiž pre nich odbočovanie často komplikované a nebezpečné.

Nezabudlo sa ani na parkoviská. V tejto lokalite pribudlo celkom 37 nových parkovacích miest, z toho 7 pred areálom ZŠ Šrobárova. Pribudli tiež chodníky pre vyššiu bezpečnosť a rozšírilo sa aj verejné osvetlenie.

Rekonštrukcia zahŕňala aj vytvorenie mini okružnej križovatky v mieste jestvujúcej križovatky ulíc Jurkovičova a Šrobárova pre lepšie otáčanie osobných áut.

Rekonštrukčné práce realizovala firma Doprastav, a.s. Celkové náklady boli v objeme 1 363 227,65 eur vrátane DPH.

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka