Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Príďte si po dobrú náladu do Caraffky

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Príďte si po dobrú náladu do CaraffkyVytlačiť
 

V Caraffovej väznici môžete od 15. februára zažiť ďalšiu jedinečnú výstavu. Tentoraz bude plná optimistických diel talentovanej maliarky Zuzany Kaliňakovej, ktorá svoje diela vystavuje nielen na Slovensku, ale aj v európskych galériách.

Príďte si po dobrú náladu do CaraffkyVýstava s jednoduchým, ale výstižným názvom HAPPY predstavuje časť tvorby Zuzany Kaliňákovej, absolventky VŠVU, ateliéru Prof. Vladimíra Popoviča. Zahŕňa vizuálne atraktívne, optimistické, minimalistické a abstraktné diela.  Návštevníci výstavy neuvidia klasickú maľbu, práve naopak, autorská technika spracovania presviedča o súdobej tvorbe.

Zuzana Kaliňaková sa narodila v roku 1982 vo Svidníku. V roku 2007 získala titul Mgr. art na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V rokoch 2009 - 2014 pôsobila ako umelkyňa v zahraničí (Írsko, Rakúsko).

Autorkine diela boli vystavené v mnohých galériách v Rakúsku, Slovinsku, Taliansku, Francúzsku i Španielsku.

Jej najnovšie diela sú od roku 2013 zastúpené v múzeách a súkromných zbierkach, ako napr. v Santa Monica (Kalifornia), Colection Électricité de France (Marseille) alebo Collezione FAVA (Trento). V roku 2014 boli jej práce okrem iného predstavené v Paláci Kultúry v Ateneo de Madrid (Sala Prado). V roku 2016 však vystavovala aj doma na VI. Bienále voľného výtvarného umenia. V súčasnosti pripravuje samostatné výstavy na Slovensku i v zahraničí.

Kurátorom výstavy je akademický maliar doc.Peter Kocák, PhD.

Vernisáž výstavy HAPPY sa uskutoční v piatok 15. februára o 17.00 v Galérii v Caraffovej väznici. Jedinečné diela si môžete prísť do priestorov galérie pozrieť až do 15. marca.


 
 
ÚvodÚvodná stránka