Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Prešov očami našich detí

Oficiálna FB stránka Mesta PrešovOficiálny YouTube kanál Mesta PrešovOficiálna FB stránka Transparency Prešov - eGovernment

Prešov očami našich detíVytlačiť
 

Chcete vedieť, prečo je vchod do Caraffky taký malý? Prečo sú na hodinách na kostolnej veži 2 srdcia? Prečo máme v Prešove park medzi dvoma cestami? Šikovné deti zo ZŠ Májové námestie vám to určite radi prezradia.

Pri príležitosti 720. výročia udelenia mestských výsad sa ZŠ Májové námestie rozhodla pripraviť pre žiakov akciu s názvom "Týždeň s naším mestom."

Prešov očami našich detíŽiaci absolvovali dejepisnú prehliadku centra mesta a historických budov ozvláštnenú historkami zo starého Prešova. Žiaci kreslili, modelovali, opisovali, tvorili a skladali najzaujímavejšie miesta nášho mesta. Do práce sa zapojili všetci žiaci a ich pani učiteľky.

NADROZMERNÉ KOLÁŽE pripravovali žiaci druhého stupňa pod vedením Mgr. Ľ. Bodnárovej.
PREŠOV NA DLANI poskytla na výstavu trieda 1.D pod vedením PaedDr. M.Turóciovej.
Plagát 720 vytvorili žiaci 2.D pod vedením tr. učiteľky Mgr. D. Tarasovičovej.
Maľby pod názvom MESTO RODINA ORNAMENT vytvorila trieda 3.D pod vedením tr. učiteľky Mgr. A. Maľarovej.
MODERNÝ POHĽAD NA PREŠOV prinášajú žiaci 4. B pod vedením tr. učiteľky Mgr. A. Kaščákovej.
KRESBY kostola Sv. Mikuláša v historickej podobe a Neptúnovej fontány, ako ju vidia oni, priblížili žiaci 2. A pod vedením tr. učiteľky PhDr. Z. Homolovej. Priložili aj 3D modely historických budov a autorské rozprávky o zaujímavostiach z Prešova, ktoré spoločne vytvorili.


Svoju výstavu žiaci ZŠ Májové námestie slávnostne otvoria krátkym kultúrnym programom dňa 7.6.2019 o 11.30 hod. počas Dní mesta Prešov 2019 pred Galériou Caraffka. Dielka šikovných detí si môžete pozrieť do konca júna.


 
 
ÚvodÚvodná stránka