Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Zvedavé deti spovedali viceprimátoraVytlačiť
 

Žiaci zo Základnej školy Ľubotice besedovali s prešovským viceprimátorom Vladimírom Feľbabom. Nazreli aj do prešovskej histórie.

Ako fungujú obce a mestá? Aj to je oblasť, s ktorou sa oboznamujú šiestaci v rámci hodín občianskej náuky. Šiestaci z Ľubotíc hľadali odpovede na túto otázku v priestoroch prešovskej radnice počas besedy s viceprimátorom Vladimírom Feľbabom.

Zvedavé deti spovedali viceprimátora

A veru vyobracali ho poriadne. Spontánne, bez zábran sa pýtali na vlastnosti, aké musí mať hlava mesta,, informovali sa aj na podrobný denný program primátorky i viceprimátora, ale aj na to, čo vlastne robia poslanci, alebo kto zastupuje zástupcu. „Primátor, respektíve u nás primátorka musí veľa komunikovať pri presadzovaní záujmov mesta, preto má veľa rôznych stretnutí - s občanmi, s vedúcimi mestských odborných útvarov či s poslancami. Má aj množstvo reprezentatívnych stretnutí s veľvyslancami, prezidentom, s ministrami, aby im povedala čo mesto trápi a akú máme predstavu Zvedavé deti spovedali viceprimátorao riešení problémov,“ pripomenul ľubotickým šiestakom Vladimír Feľbaba. Povedal im aj o rozvojových plánoch týkajúcich sa mesta Prešov, kde dominuje výstavba diaľnice a jeho obchvatu, výstavba cyklochodníkov, oprava zimného štadióna, výstavba nového futbalového štadióna, ale aj rekonštrukcia Jarkovej ulice či výstavba Centrálneho mestského parku.

Inšpirujú vás aj iné mesta? znela ďalšia zo žiackych otázok. „Samozrejme, dobré riešenia z iných miest sú inšpiratívne aj pre nás, lebo platí, že to, čo trápi Prešovčanov, to trápi aj obyvateľov iných miest. Je však potrebné pripomenúť, že naše riešenia problémov sú zaujímavé pre iné mestá a prichádzajú sa inšpirovať k nám. Pre niektoré samosprávy sa napríklad ukázal zaujímavý manuál tvorby Zvedavé deti spovedali viceprimátoraverejných priestranstiev, ktoré sme nedávno v Prešove schválili,“ skonkretizoval viceprimátor.

V rámci stretnutia mohli žiaci nazrieť aj do prešovských kroník. Prekvapila ich bohatosť zápisov, zisťovali ako dlho sa taká kronika píše i to, kto ju vlastne tvorí. Zaujala ich pritom informácia, že prešovskú kroniku si môžu pozrieť aj na internete, kde je umiestnená jej nedávno digitalizovaná podoba.

 

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka