Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Zomrel Ivan BenkoVytlačiť
 

Dnes ráno nás po ťažkej a dlhej chorobe vo veku 70 tokov navždy opustil posledný predseda MsNV, dlhoročný poslanec MsZ, kolega a priateľ, PhDr. Ivan Benko.

Zomrel Ivan BenkoIvan Benko pôsobil od ukončenia vysokoškolského štúdia 27 rokov v prešovskej samospráve ako odborný pracovník, predseda MsNV a neskôr ako poslanec mestského zastupiteľstva a ostatné roky v prešovskom vysokom školstve a vo verejnej správe.

PhDr. Ivan Benko bol svojim mimoriadne kladným a aktívnym vzťahom k nášmu mestu, jeho histórii a prítomnosti príkladom angažovaného občana s mimoriadne ľudským rozmerom, pre ktorého sa jeho rodisko stalo neoddeliteľnou súčasťou pracovného, spoločenského a osobného života. Vďaka svojmu odhodlanému prístupu k plneniu poslaneckých povinností pozitívne ovplyvnil život občanov nielen vo svojom volebnom obvode, ale aj v celom meste.

Už od svojej mladosti aktívne pôsobil aj v oblasti kultúry, (mestské hudobné súbory, Divadlo hudby, dobrovoľné pôsobenie pri zabezpečovaní kultúrno-spoločenských akcií mesta a občianskych obradov), angažoval sa v mnohých sociálno-občianskych a spoločenských projektoch so sociálnou a benefičnou tematikou. Ešte v máji tohto roku zorganizoval benefičný Koncert pre radosť na podporu prešovskej onkológie.

Svoju kondlenciu, sústrasť či spolupatričnosť pozostalým môžu občania vyjadriť zaápisom do kondolenčnej knihy, ktorá je umiestnená v priestoroch vstupu do radnice na Hlavnej ulici 73. 


 
 
ÚvodÚvodná stránka