Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Zlatý LupienokVytlačiť
 

Detský folklórny súbor Lupienok dosiahol mimoriadny úspech. Na víkendovej prehliadke  detských folklórnych súborov Kreácie detského folklóru 2019  sa malí prešovskí folkloristi umiestnili v zlatom pásme s priamym postupom do krajského kola.

Zlatý LupienokDetský folklórny súbor Lupienok pracuje pri prešovskej Materskej škole Zemplínska pod vedením Beáty Adamkovičovej. Okresnej prehliadky, ktorá sa tentoraz uskutočnila 10. marca 2019 v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, sa títo malí folklóristi zúčastňujú pravidelne. v tomto roku sa však vracali s omnoho väčšou radosťou.  Umiestnili sa v zlatom pásme s priamym postupom do krajského kola. Medzi súťažiacimi rôzneho veku si svojim vystúpením „Varíme halušky“ získali srdcia divákov a skvelé hodnotenie odbornej poroty.

Kreácie detského folklóru  pravidelne organizuje Národné osvetové centrum. Ide o celoštátnu postupovú súťaž a prehliadku detských folklórnych súborov, ktorá je vrcholným podujatím tohto druhu na Slovensku.

V súťaži sa predstavujú detské folklórne súbory prezentujúce tradičné hudobné, tanečné, hrové, obradové i zvykoslovné prejavy z rôznych lokalít Slovenska. Poslaním súťaže je podporovať rozvoj detských folklórnych súborov, zvyšovať ich umeleckú úroveň, popularizovať výchovu ľudovým umením, poukazovať na jej význam v komplexnej výchove a najmä viesť deti k poznávaniu tradičnej ľudovej kultúry Slovenska a oblastí historicky obývaných Slovákmi.

Zlatý Lupienok


 
 
ÚvodÚvodná stránka