Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Živio!Vytlačiť
 

Svoje 102. narodeniny dnes oslávila Mária Pucherová. Je tak už treťou Prešovčankou, ktorá sa môže hrdiť týmto významným životným jubileom.

Márii Pucherovej k dnešnému sviatku blahoželali Mária Pucherová - 102 rokovnajbližší príbuzní, viceprimátor Štefan Kužma i zamestnanci Zariadenia pre seniorov Náruč, kde  trávi ostatné roky. Prítomnosť blízkych jej stále robí radosť, v súčasnosti už však najradšej oddychuje.

Pani Pucherová prežila neľahké detstvo. Keď mala len štyri roky, zomrela jej mama, a už ako desaťročná odišla slúžiť do panského domu grófa Ghillányho. Napriek tomu na túto životnú etapu spomína veľmi rada.

Blízki nedajú dopustiť na jej kuchárske umenie, ktorému sa naučila práve počas obdobia služby v pánskom dome. Povestné sú jej palacinkMária Pucherová - 102 rokovy, červené mäso so zemiakmi, obrátený jablkový koláč, ale aj na neobyčajne obyčajný čierny čaj s cukrom, ktorý len málokto z rodiny to vie zopakovať.

Mária Pucherová pred 22 rokmi ovdovela, vychovala dvoch synov a teší sa zo štyroch vnukov, z ktorých dvaja -  René a Peter - boli známi hokejoví reprezentanti. Radosť jej robí aj šesť pravnúčat, medzi ktorými je aj krasokorčuliarka Sofia.

Jubilantke srdečne blahoželáme!


 
 
ÚvodÚvodná stránka