Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Začína sa so zberom stromčekov, prešovský ocenený ako najkrajšíVytlačiť
 

Dominanta vianočnej výzdoby na námestí, ktorú tento rok zdobilo nové LED osvetlenie, sa stretla s úspechom, si vo východoslovenskej ankete vybojovala víťaznú priečku. A keďže vianočné stromčeky svoj účel naplnili, v týchto dňoch sa začína s ich zberom.

Sviatočné dni nám symbolicky ukončili Traja králi a mnohé prešovské domácnosti si kladú otázku, čo so živými vianočnými stromčekmi. Ich zber a odvoz v týchto dňoch bezplatne zabezpečia pracovníci spoločnosti TSmP, a.s.

Zber stromčekov v rámci komplexnej bytovej výstavby - KBV sa začne v pondelok 9.1.2017 a naplánovaný je až do konca januára (31.1.2017).

Živé stromčeky, ktoré je potPrešovský vianočný stromček ako najkrajší na východerebné dôkladne "odzdobiť" môžu občania ukladať ku kontajnerom alebo ich priniesť na jeden zo zberných dvorov na ulici Bajkalská 33 a Jesenná 3 v čase od 8.00 - 18.00 hod., vždy od pondelka do soboty. Obyvatelia môžu využiť zberné dvory aj na vyradenie umelých stromčekov.

Tento rok živé stromčeky poputujú do spoločnosti Polytrans, kde budú spracované a zhodnotené. Týmto spôsobom budú zhodnotené aj vianočné stromčeky zo sídlisk a hlavný stromček z námestia. Táto dominanta tento rok navyše získala ocenenie v ankete o najkrajší vianočný stromček východného Slovenska. Skrášľovala ho nová výzdoba, ekologické a šetriace LED svietidlá.

Vianočná výzdoba bude v prevádzke do 15.1.2017.

(súvisiace odkazy: kosice.korzar.sme.sk/c/20424470/oznamkovali-sme-vianocne-stromceky-v-mestach-na-vychode.html)


 
 
ÚvodÚvodná stránka