Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Začal Trojičný jarmokVytlačiť
 

V Prešove začal tradičný Trojičný jarmok. Centrum mesta ožilo stánkami remeselníkov a predajcov rôzneho tovaru i pochutín od výmyslu sveta. Atmosféru dotvárajú vystúpenia muzikantov i folklóristov.

Pešia zóna na prešovskej Hlavnej a Floriánovej ulici hostí Trojičný jarmok už po 21-krát. Tentoraz sa zišlo takmer sto rôznych remeselníkov a predajcov tovaru, ktorí ponúkajú tradičné výrobky z oblasti hrnčiarstva, spracovania dreva, vlny, ale aj včelích produktov. Medzi stánkami sa nesie vôňa ručne vyrábaných "pokrovcov", voňavých mydiel, medovníkov, trdelníkov, štrúdlí či r§znych grilovaných a pečených mäsových špecialít. Novinkou v gastro ponuke sú "šparhetníky" pečené na liatinovej platni kuchynskej pece, na Šariši zvanej "šparhet". Chutné sú aj domáce zemiakové placky pečené priamo pred zrakmi návštevníkov trhov. Tí si však na trhoch nájdu aj rôzne ručne vyrábané hračky, šperky, hudboné nástroje... Jednoducho, na svoje si príde každý. 

V Prešove sa zišli predajcovia nielen zo Slovenska, ale svoje výrobky a služby ponúkajú aj Maďari, Poliaci, Ukrajinci i Česi. 

Veď, pozrite si našu fotogalériu:

Začal Trojičný jarmok

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka