Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Z Prešova na finále do RakúskaVytlačiť
 

Najbližší víkend bude v Prešove patriť malým futbalistom. Víťaz kvalifikačného turnaja Cordial Cup 2018 si zahrá finále v Rakúsku.  

V športovom areáli 4Sport na Z Prešova na finále do RakúskaJazdeckej ulici sa od piatku do nedele vo vzájomných súbojoch stretne 30 družstiev futbalistov do 11 rokov. Víťazi kvalifikačného turnaja Cordial Cup Slovensko majú zabezpečenú účasť vo finále v rakúskom meste Kirchberg. Turnaj sa uskutočňuje pod záštitou prešovskej primátorky Andrey Turčanovej.

Cordial Cup je jedným z najväčších mládežníckych turnajov v rámci Európy. Od roku 1998 ho organizuje pán Hans Gruebler (HG Sport Promotion) v spolupráci s Cordial Hotelgroup v meste Kirchberg v Rakúsku. V Prešove je kvalifikačný turnaj je určený chlapcom vo vekovej kategórii U11 a mladším. Hrať sa bude na trávnatej ploche i na umelej tráve, na polovici regulárneho ihriska. Kvalifikačné zápasy sa hrajú v základných skupinách po 20 minút, osemfinále i štvrťfinále 25 minút  a finále 2x15 minút.

Zápasy 21. ročníka kvalifikačných turnajov Cordial Cup sa budú hrať v siedmich štátoch: Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Francúzsko, Taliansko, Slovinsko a na Slovensku. Víťazi všetkých kvalifikačných turnajov sa stretnú vo finále Cordial Cup 2018 v meste Kirchberg v Rakúsku, v termíne 18. - 21. mája 2018.

Na Cordial Cup-e sa počas predchádzajúcich ročníkov zaskveli nádejní hráči takých klubov ako FC Barcelona, AJAX Amsterdam, Bayer 04 Leverkusen, FC Bayern Mnichov, FC Augsburg, VfB Stuttgart, PFK Levski Sofia, NK Radomlje, FC St. Gallen, Juventus Turín, Borussia Dortmund, FC Porto, Udinese Calcio, Dynamo Kyjev, Spartak Moskva, CSKA Moskva, Red Bull Salzburg či Wanderers FC Johannesburg. Víťaz kvalifikačného turnaja Cordial Cup na Slovensku bude mať možnosť zahrať si počas finále Cordial Cup so súpermi pravé takýchto zvučných mien!


 
 
ÚvodÚvodná stránka