Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Z Prešova do USAVytlačiť
 

Mládežnícky hokejový združenia OneHockey je vosvojej polovici. Prešovská hokejová Ice Aréna je od piatku plná zaujímavých súbojov, kde talentovaní hokejisti zo šiestich krajín sveta dokazujú svoju šikovnosť. Niektorí už stihli zaujať aj šéfa združenia OneHockey Sebastiána Fortiera a dostanú šancu ukázať sa aj v Spojených štátoch. Aj o tom sme sa s nim porozprávali:Sebastián Fortier počas otvorenia turnaja

Pán Frontier, ste prvýkrát v Prešove...

Ja som vôbec prvýkrát v Európe...

...ako sa teda cítite na inom kontinente?

V podstate ako doma. Pochádzam z mestečka v kanadskej provincii Quebeck, kde je prostredie podobné ako v Prešove. Navyše tiež to nie je veľké mesto. Zatiaľ sa mi u vás páči - Prešov je veľmi pekné mesto a máte aj peknú krajinu. Verím, že moje dobré dojmy vylepší aj divácka kulica na zvyšných zápasoch v skupinách a tiež v tých finálových, ktoré sa uskutočnia v pondelok 17. apríla o 10,00 h, 12.00 h a 14.00 h. 

Turnaje združenia OneHockey majú v zámorí už tradíciu. V Európe ide o novinku. Prečo ste na premiéru vybrali práve Prešov?

Do Európy sme chceli prísť už skôr, no až teraz som našiel v Prešove a v Košiciach schopných partnerov. Sú tu ľudia s veľkou ochotou zorganizovať podujatie na podporu mládežníckeho hokeja, ktoré umožňuje medzinárodnú konfrontáciu i možnosť presadiť sa v kvalitných súťažiach.

Objavili ste už hráčsky potenciál aj na tomto turnaji?

Samozrejme, videl som tu zaujímavých hráčov, ktorí by sa mohli dostať aj do vyšších hokejových súťaží i do NHL Budem sa s nimi rozprávať, mám zapísané mená niekoľkých hráčov, ktorí dostanú možnosť zahrať si v Spojených štátoch. 

Sme v polovici prešovského hokejového turnaja, viete teda aj hodnotiť. Zopakuje sa takýto turnaj ešte v Prešove?  

Mal som aj konzultácie s prezidentom SZĽH a zhodli sme sa na tom, čo je potrebné riešiť okolo hokeja na Slovensku i v Európe. V rámci toho sme dospeli aj k tomu, že už v auguste tohto roku by na Slovensku mohol byť ďalší z turnajov OneHockey. Osobne sa však rád vrátim aj do Prešova, nikdy totiž nezabudnem na prijatie a ochotu tunajších ľudí.

Odkaz na rozpis turnaja

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka