Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Vzácna návšteva na prešovskej radniciVytlačiť
 

Primátorka Andrea Turčanová dnes Primátorka Andrea Turčanová a primátor Lászlo Pappprijala primátora maďarského mesta Debrecín Lászlóa Pappa i tamojšieho gréckokatolíckeho arcibiskupa metropolitu Fülüpa Kocsisa.

Maďarská delegácia, ktorá je na návšteve prešovského gréckokatolíckeho arcibiskupstva, dnes zavítala aj na prešovskú radnicu. „Máme veľa podobnosti medzi našimi mestami,“ zhodla sa primátorka so svojim kolegom z Debrecínu. Obe mestá sú totiž významnými centrami regiónov, obe získali výsadu slobodného kráľovského mesta, v oboch pôsobia univerzity a majú aj zaujímavú priemyselnú produkciu. Gréckokatolícky arcibiskup metropolita Fülüp Kocsisa podotkol, že Prešov a Debrecín sú si podobné aj tým, že v nich sídlia viaceré biskupstvá.

Prešov a Debrecín dokonca majú aj rovnaké partnerské mesto – izraelský Rishon Le Zion. „Sme radi, že Prešov má rozvinutú spoluprácu s Nyíregyházou, no radi by sme boli, keby sa otvorila aj spolupráca s Debrecínom,“ vyslovil Lászlo Papp, pričom primátorku pozval na návštevu tohto druhého najväčšieho maďarského mesta.

arcibiskup metropolita Fülüp Kocsis,  Lászlo Papp, Andrea Turčanová, arcibiskup Ján Babjak Vzácni hostia na radnici

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka