Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

VÝZVA na verejné pripomienkovanie pracovnej verzie KRONIKY MESTA PREŠOV ZA ROK 2015Vytlačiť
 

V týchto dňoch je na základe výzvy možné verejne pripomienkovať pracovnú verziu KRONIKY MESTA PREŠOV ZA ROK 2015.

ObeMesto Prešovcné kroniky majú mimoriadne významné a nezastupiteľné miesto v systéme prostriedkov zaznamenania miestnych spoločenských udalostí a procesov a sú prameňom národopisného a historického poznania. Slúžia ako doklad o dobe, ktorú žijeme, ako zdroj poučenia a zdroj základných poznatkov a informácií pre budúce generácie.

Podľa zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších úprav je každá obec/mesto povinné viesť obecnú/mestskú kroniku. Táto povinnosť je deklarovaná aj v Štatúte mesta Prešov.

V záujme čo najpravdivejšieho a najobjektívnejšieho zdokumentovania udalostí vyzýva mesto Prešov o pripomienkovanie pracovnej verzie Kroniky mesta Prešov za rok 2015.

Svoje pripomienky, prípadne doplnky zasielajte v elektronickej podobe do 01. februára 2017 kronikárke mesta Prešov na adresu jackovicova@zoznam.sk alebo na oddelenie kultúry a cestovného ruchu  MsÚ v Prešove na maria.putnocka@presov.sk.

Za pomoc a spoluprácu vám vopred srdečne ďakujeme.

Kroniku je možné vzhliadnuť: http://www.presov.sk/kroniky-mesta-presov.html

Výzva na pripomienkovanie Kroniky mesta Prešov za rok 2015 Výzva na pripomienkovanie Kroniky mesta Prešov za rok 2015.pdf Výzva na pripomienkovanie Kroniky mesta Prešov za rok 2015.pdf (116.8 kB)

 
 
ÚvodÚvodná stránka