Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Výťažok z predaja mesačníka Cesta pomohol dvom ženám na vozíkuVytlačiť
 

Gréckokatolícka charita Prešov (GKCH) si v rámci Národného týždňa charity (10. – 16. júna) pripravila bohatý program, ktorého súčasťou bol aj predaj mesačníka Cesta v uliciach mesta Prešov. Osobne si úlohu predajcov vyskúšala aj Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov. Výnos 474 eur bol na základe návrhu samotných dlhoročných distributérov venovaný 2 ženám so zdravotným znevýhodnením.

Výťažok z predaja mesačníka Cesta pomohol dvom ženám na vozíkuPondelok bol v rámci celoslovenskej iniciatívy Národný týždeň charity venovaný téme „Na ulici“. V uliciach mesta Prešov na túto problematiku Charita upozornili aj interaktívnym predajom pouličného časopisu Cesta. Spoločne s dlhoročnými distributérmi a zástupcami GKCH si rolu predajcu vyskúšali na vlastnej koži viaceré známe tváre.

V jednej zo skupiniek bol Mons. Ľubomír Petrík, protosynkel Prešovskej archieparchie, ktorý si po prvýkrát okúsil byť v pozícii pouličného predajcu. Spoločne s distributérmi časopis predával aj Mgr. Fabián Novotný, zástupca riaditeľa úradu PSK, PaedDr.Vasil Kormaník, duchovný správca GKCH, PhDr. Peter Valiček, riaditeľ GKCH a šéfredaktorka Cesty Mgr. Denisa Považanová.

Výťažok z predaja mesačníka Cesta pomohol dvom ženám na vozíkuĎalšou známou osobnosťou bola Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov: „Veľmi vítam a teším sa nielen spolupráci s Gréckokatolíckou charitou Prešov, ale aj že sa aktívne zapojila do Národného týždňa charity. Obdivujem, že sa naši distributéri Cesty rozhodli výťažok z predaja venovať 2 dámam, ktoré sú na vozíku. Je to krásny ľudský príklad. Tí, ktorí sami nemajú, podporia svojim pričinením iných.“

Výťažok z predaja Cesty v hodnote 473 eur bol na základe spoločného rozhodnutia distributérov mesačníka Cesta odovzdaný 2 ženám. Natália M. a Erika G., bývalé klientky GKCH so zdravotným znevýhodnením si finančne pomôžu s nákladmi spojenými na ich bývanie v zariadení sociálnych služieb. Výťažok z predaja mesačníka Cesta pomohol dvom ženám na vozíku„Sme veľmi radi, že pozvanie do tejto premiérovej aktivity v meste Prešov prijali viacerí hostia, ktorí sa nebáli vyjsť z pohodlia kancelárie a zažiť prijatie aj odmietnutie alebo nezáujem zo strany verejnosti,“ vďačí Denisa Považanová, šéfredaktorka mesačníka Cesta. Ako dodáva je pozoruhodné, že samotní predajcovia sa spoločne rozhodli podporiť tieto ženy, ktoré okrem zdravotných komplikácii bojujú aj s finančnými problémami.

Silvia Hrabčáková


 
 
ÚvodÚvodná stránka