Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Výstavba severného obchvatu PrešovaVytlačiť
 

Národná diaľničná spoločnosť zvolala začiatkom septembra pracovné stretnutie týkajúce sa I. etapy výstavby Rýchlostnej cesty R4 Prešov – severný obchvat.

Zástupcovia víťazného konzorcia zhotoviteľských firiem, oboznámili pracovníkov mestského úradu za prítomnosti poslancov mestskej časti č. 1 s plánovaným postupom prác na výstavbe rýchlostnej cesty.

Výstavba severného obchvatu PrešovaEšte v priebehu roka 2019 začne zhotoviteľ s výrubmi stromov a kríkov a pristúpi k uvoľneniu územia pre potreby budovania prístupov na stavenisko, a taktiež vybuduje samotné zariadenie staveniska. Stavebné práce sa začnú realizovať najmä v križovatke Prešov sever (križovatka Dúbrava), a to vybudovaním dočasného mostu cez rieku Torysa a prístupovej cesty k západnému portálu tunela Bikoš. Zhotoviteľ zrealizuje prvých 250 m prístupovej cesty k južnému portálu tunela Bikoš a následne preruší práce na predmetnom objekte.

Predpoklad dobudovania tejto komunikácie je v poslednom roku výstavby celej stavby rýchlostnej cesty R4. Doprava na stavbu tým pádom nebude realizovaná cez ulicu Mirka Nešpora a dôjde k zrušeniu dočasnej panelovej cesty súkromného investora. Prístup na stavbu bude z križovatky Prešov západ (križovatka Vydumanec), ktorá je súčasťou stavby D1 Prešov západ – Prešov juh.


 
 
ÚvodÚvodná stránka