Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Vypredané verejné priestory Vytlačiť
 

Manuál tvorby verejných priestranstiev v Prešove pripravujú odborníci aj s verejnosťou. Prvá spoločná diskusia na túto tému „vypredala“ kaviareň Libresso Books & Coffee.

Verejné priestory vytvárajú atmosféru mesta. "Vypredané" verejné priestory Jeho typy, časti i prvky majú zároveň značný vplyv na ľudské správanie. Aj preto je vhodné dopredu určiť ako majú vyzerať komunikácie, alebo aké materiály by sa mali pri ich výstavbe preferovať. Mali by byť tiež jasné  štandardy  aké  majú byť lampy verejného osvetlenia, druhy drevín i mnohé ďalšie zložky, ktoré sú súčasťou verejných priestorov. 

Odpovede na tieto i mnohé ďalšie otázky týkajúce sa verejných priestorov dá pripravovaný  manuál "Vypredané" verejné priestory ich tvorby. V Prešove, okrem tvorcov manuálu z košického ateliéru Atrium, dostávajú  šancu vyjadriť svoje podnety, nápady a pripomienky aj ďalší odborníci a tiež verejnosť. 

Už prvá verejná diskusia doslova „vypredala“ priestory kaviarne Libresso Books & Coffee, kde prišlo zhruba šesťdesiat odborníkov i laikov. Svedčí to o záujme o túto tému.

"Vypredané" verejné priestory „Pomenovali sme si aktuálny stav verejných priestorov, povedali sme si aj o stave príprav manuálu verejných priestranstiev, no pracovali sme aj s "Vypredané" verejné priestory mapou nášho mesta, kde prítomní mohli okrem iného vyjadriť aj svoje pocity z prešovských verejných priestorov,“ zhodnotila diskusiu Mária Čutková, vedúca Odboru hlavného architekta MsÚ Prešov, ktorá bola jednou z prednášajúcich. Uviedla, že aktuálne je dokončená analytická časť Manuálu tvorby verejných priestorov, no pripomenula, že verejnosť stále môže jeho tvorcom svoje nápady, názory či pripomienky ešte stále zasielať.

Viac:

http://www.presov.sk/manual-tvorby-verejnych-priestranstiev.html

https://www.facebook.com/atriumarchitekti/


 
 
ÚvodÚvodná stránka