Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Vyhliadkový autobus “Prešovská 49-tka” začína svoju tretiu sezónuVytlačiť
 

Vyhliadkový autobus Prešovská 49-tka v pondelok 11. júna začína svoju tretiu sezónu. Túto  obľúbenú mestskú atrakciu môžu turisti využiť od júna až do konca septembra. Pre návštevníkov mesta ju pripravilo mesto Prešov v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Šariš. Vyhliadkový autobus “Prešovská 49-tka” začína svoju tretiu sezónu

Prešovská 49-tka, ktorá sa svojou originálnou potlačou už na prvý pohľad odlišuje od tých ostatných vozidiel hromadnej dopravy, bude pre turistov k dispozícií dvakrát denne počas letnej sezóny od 11. júna do 30. septembra.

V júni odchádza originálny autobus č. 49 spred prešovskej radnice len počas víkendov a sviatkov. V júli a v auguste sú už vyhliadkové jazdy naplánované na každý deň, s odchodom vždy o 13:00 h a o 15:00 h. V septembri bude autobus fungovať na objednávky. Skupinové kolektívy si môžu jazdy autobusom objednať aj na iné termíny, s prihlásením minimálne tri dni vopred.

Vyhliadkový autobus  bol v Prešove skúšobne spustený v roku 2016, ako nová turistická atrakcia nielen pre tých, ktorí Prešov ešte vôbec nepoznajú, ale aj pre domácich obyvateľov, ktorí sa chcú o meste dozvedieť trochu viac.

Účastníci vyhliadkovej jazdy okrem histórie mesta z okna autobusu spoznajú niektoré budovy Solivaru, viaceré prešovské sídliská, uvidia aj unikátne architektonické skvosty ako cyklistický velodróm, vodárenskú vežu či prešovskú Kalváriu. Výklad je popretkávaný o mnohé zaujímavosti aj zo súčasného diania v Prešove.

Turisti môžu opäť na Solivare vystúpiť z autobusu a objavovať túto technickú národnú kultúrnu pamiatku vlastným tempom. Vyhliadkový autobus na nich síce nebude čakať, ale vďaka spolupráci a dohode s Dopravným podnikom mesta Prešov slúži vstupenka v deň uskutočnenia vyhliadkovej jazdy zároveň aj ako jednosmerný cestovný lístok na MHD zo smeru Solivar do historického centra.

ooo

Aby sa návštevníci v meste zdržali čo najdlhšie súčasťou lístkov na Prešovskú 49-tku sú aj ZĽAVOVE KUPÓNY, ktoré ich smerujú k viacerým kultúrnym inštitúciám a tiež gastro zariadeniam. K minuloročným pribudlo niekoľko nových.

Kupóny môžu návštevníci využiť napríklad v Krajskom múzeu (zľava zo vstupného 1€), Šarišskej galérii (zľava zo vstupného 0,50€), na Vodárenskej veži (zľava zo vstupného 0,50€), v Sklade soli (NKP Solivar) (zľava zo vstupného 0,50€), v Mestskom informačnom centre (10% zľava na nákup suvenírov), v Prešovskom pivovare (10% zľava na pivo vyrobené Prešovským pivovarom), v kaviarni Dublin Cafe (10% zľava na celkový účet), v Bagetérii (20% zľava na celý sortiment) či v reštauráciách Átrium a Kolégium (10% zľava na jedlo).

ooo

Poďte objavovať metropolu Šariša na Prešovskej 49-tke!

Harmonogram odchodov a objednávky

Prešovská 49-tka je pre turistov k dispozícií v týchto časoch:

JÚN

– víkendy a sviatky: odchody o 13:00 a 15:00 spred radnice (cena lístka: dieťa a senior 2 €; dospelý 4 €; rodina (2 dospelý + 2 deti) 10 €; skupina nad 8 členov 3 €/osoba; skupina detí alebo seniorov nad 10 členov 1,5 €/osoba

– pracovné dni: len na objednávku (nutná rezervácia min. 3 prac. dni vopred na emailovej adrese info@gopresov.sk). Možnosť odchodu o 10:00, 11:30, 13:00. Cena za takúto objednávku je 30 €. Kapacita autobusu pre školské zájazdy je max. 25 detí do 10 rokov, resp. 20 detí nad 10 rokov, resp. 18 dospelých ľudí.

JÚL – AUGUST

– každý deň (pondelok-nedeľa): odchody o 13:00 a 15:00 spred radnice

– objednávka pre ucelené kolektívy (školské zájazdy, kluby dôchodcov, firemné tímbuildingy a pod.): nutná rezervácia min. 3 prac. dni vopred na emailovej adrese info@gopresov.sk. Možnosť odchodu o 10:00, 11:30. Cena za takúto objednávku je 30 €. Kapacita autobusu pre školské zájazdy je max. 25 detí do 10 rokov, resp. 20 detí nad 10 rokov, resp. 18 dospelých ľudí.

SEPTEMBER

– len na objednávku (nutná rezervácia min. 3 prac. dni vopred na emailovej adrese info@gopresov.sk). Možnosť odchodu o 10:00, 11:30, 13:00, 14:30. Cena za takúto objednávku je 30 €. Kapacita autobusu pre školské zájazdy je max. 25 detí do 10 rokov, resp. 20 detí nad 10 rokov, resp. 18 dospelých ľudí.


 
 
ÚvodÚvodná stránka