Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Vitríny im už na medaily nestačiaVytlačiť
 

Úspešná výprava kickboxérov po dnešnom rannom návrate z írskeho Dublinu zamierila na prešovskú radnicu. Získané zlaté a bronzové medaily potešili aj primátorku Andreu Turčanovú.

Prešovskí medailisti„Je krásne vidieť mladých ľudí, ktorí vďaka svojej vytrvalosti a húževnatosti nosia domov medaily,“ vyslovila radostne primátorka pri stretnutí s mladými prešovskými športovcami, ktorí na majstrovstvách sveta na WAKO Majstrovstvách sveta kadetov a juniorov 2016 v írskom Dubline získali až šesť z desiatich medailí slovenskej výpravy. Z piatich zástupcov Kick boxing clubu Panter Prešov v slovenskej juniorskej reprezentácii sa pritom s medailami vrátili štyria.

Stretnutie primátorky s medailistami v kickboxe Je to aj zásluhou mesta Prešov, ktoré nám výrazne pomáha. Koncepciu i podporu nášho mesta nám už aj závidia ,“ pripomenul šéf klubu a zároveň reprezentačný tréner Jozef Kolozsy. Svojich zverencov pochválil za „oddretú“ prípravu i za to, že vydržali. „Veru bolo to leto o tvrdých tréningoch, neustálom chudnutí a o budovaní psychickej odolnosti,“ podotkol čerstvý majster sveta Marek Karlik. Na druhej strane tréningy a množstvo turnajových konfrontácií im prináša veľa rôznych ocenení: "Medaily už ani nemáme kde dávať. Zrejme bude treba pridať ďalšie vytríny."

Marek Karlik s trofejou V rozhovore s primátorkou reprezentanti prezradili, že bez tréningu by si to už nevedeli predstaviť: „Nič nerobiť, alebo spať celé dopoludnie, ako iní, nedokážeme.“ Zaujímavé je, ako podotkol tréner, že pri tomto kontaktom športe majú väčšiu výdrž dievčatá. „Chlapci veľmi rýchlo zistia, že je to o sebadisciplíne a poslúchaní a odchádzajú. Dievčatá sú vytrvalejšie, možno aj preto, že v kickboxe vidia tiež možnosť ako si udržať postavu,“ dodal s úsmevom Jozef Kolozsy.  

Stretnutie primátorky s medailistamiVýsledky Prešovčanov:

Marek Karlik 1.miesto -74kg kick light 
Viktória Kažiková 1.miesto - 50kg kick light
Stela Levická 3.miesto - 50kg light contact
Lucia Fecková 3.miesto -55kg kick light 
Viktória Kažiková 3.miesto -50kg light contact 
Marek Karlik 3.miesto -74kg light contact 

Na Majstrovstvách sveta na WAKO Majstrovstvách sveta kadetov a juniorov 2016 sa predstavilo 1704 štartujúcimi zo 48 krajín celého sveta. Našim úspešným reprezentantom gratulujeme

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka