Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Vešiak, ktorý pomáhaVytlačiť
 

V Prešove ľuďom bez domova už po tretíkrát pomáha v boji s chladom Vešiak pomoci. Tentoraz ho môžu nájsť v centre mesta - vedľa Galérie v Caraffovej väznici.  

Život môže zachrániť aj malý kúsok tepla. Vešiak ktorý pomáhaĽuďom bez domova ho často dokáže dať aj nepotrebný kabát či čiapka, položená na vhodnom mieste. Aj preto už po tretíkrát pribudol v Prešove voľne dostupný Vešiak pomoci,  kde potrebné teplé veci môžu ľudia bez domova nájsť. Tí ostatní im ich tam môžu darovať.

Vešiak ktorý pomáhaJedinečná myšlienka, s ktorou prišlo prešovské Občianske združenie Podaj ďalej,  má v Prešove svoje tretie pokračovanie. Od dnes  je Vešiak pomoci nainštalovaný v úplnom centre Prešova - vedľa Galérie v Caraffovej väznici.  Vďaka tomu ľudia bez domova či sociálne slabí dokážu zimu prežiť v teple a s pocitom, že ich život nie je iným ľuďom ľahostajný.

"Ďakujeme  primátorke mesta Prešov Andrey Turčanovej za prevzatie záštity nad týmto projektom, ale aj prešovskej mestskej polícii za spoluprácu a dvadsaťštyrihodinové monitorovanie Vešiaka pomoci. Vďaka však patrí všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na realizácii tejto, pre nás skvelej myšlienky," vraví Viki Potášová z OZ Podaj ďalej.

Nech je všetkým teplo Vešiak ktorý pomáha

Podľa nej je dôležité, aby sa o inštalovanom vešiaku dozvedalo čo najviac ľudí, z tých, ktorí pomoc z neho budú potrebovať. "Uvedomujeme si, že ľudia bez domova nedisponujú internetom a nemajú obvykle prístup k sociálnym sieťam, preto sme sa rozhodli prostredníctvom sociálnych pracovníkov zabezpečiť rozšírenie tejto informácie priamo tam, kde zima bolí najviac," dodáva.

Vešiak pomoci bude ľuďom pomáhať od 30.11.2018 do 28.2.2019.  


 
 
ÚvodÚvodná stránka