Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Veľké finále ŠkolparádyVytlačiť
 

Prehliadka šikovnosti, talentu a vedomostí. Aj takto by sa dal nazvať záverečný galaprogram Školparády  s Pierotom 2016.

Na začiatku všetkého bola myšlienka spojiť všetky školy a všetkých žiakov do jedného projektu, kde žiaci preukážu svoju šikovnosť, talent a vedomosti. "Kontúry celého projektu sa začali črtať už v júli tohto roku, no a postupne sa začal rozvíjať a realizovať v septembri," prezradila začiatok myšlienky riaditeľka ZŠ Československej armády Ľubica Kohániová. Šport, umenie, média a vedomosti, to boli štyri súťažné okruhy, do ktorých sa zapojili žiaci zo 16 základných škôl a ktorých víťazov sme mohli vidieť pri odmeňovaní 21. decembra 2016 v hádzanárskej hale na Baštovej ulici v Prešove.

V dvoch galaprogramoch pre vyše dve tisícky žiakov sa predstavili nielen víťazi všetkých kategórii, ale ich umenie ocenili na javisku aj moderátor Jožo Pročko, Majster N, Lina Mayer a Martin Harich. "Atmosféra v hale bola naozaj skvelá, o čom svedčili aj hudobné prídavky umelcov a záujem samotných žiakov. Celkovú bodku za Školparádou 2016 dal večerný koncert skvelých umelkýň American Divas, Školparáda, Prešov 2016kde sa publiku pred samotným koncertom prezentovali aj tí najlepší z každej kategórie a prevzali si ceny z rúk primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej, zástupcu Pierotu Mgr. Mariána Beliša, Mgr. Daniely Štieberovej, riaditeľky nákupného centra Eperia Prešov a Mgr. Viery Harakaľovej členky výtvarnej komisie," opísala pani riaditeľka, ktorá rovnako dekorovala víťazov.  

Školparáda, Prešov 2016Kategória hokejbal 1. - 3. roč.:

1. miesto ZŠ Československej armády,

2. miesto ZŠ Prostejovská

3. miesto ZŠ Važecká.

Kategória hokejbal 4. - 6. roč.:Školparáda, Prešov 2016

1. miesto ZŠ Československej armády,

2. miesto ZŠ Chminianske Jakubovany,

3. miesto ZŠ Bajkalská.

Za najlepších hráčov boli vyhlásení Tobias Hopkovič a Laura Ivanecká zo ZŠ Československej armády.

Vo vybíjanej bola iba jedna kategória a to 5. - 7. ročník, kde sa na 1. mieste umiestnila  ZŠ Važecká, na 2. druhom mieste ZŠ Lesnícka a na 3. mieste ZŠ Sibírska.

Do mediálnej súťaže sa zapojilo osem škôl. Organizátori dali zelenú mladým filmárom, ktorých úlohou bolo vytvoriť krátku prezentáciu z mesta Prešov. "Pohľady mladých filmárov boli skutočne zaujímavé, upozornili na veci, ktoré dospelákom častokrát uniknú," zdôraznila Ľ. KoháŠkolparáda, Prešov 2016niová. Porota po zhliadnutí všetkých  súborov a po dôkladnej analýze rozhodla, že na 1. mieste sa  umiestnila ZŠ Šmeralová,  na 2. mieste  ZŠ  Československej armády a na 3. mieste ZŠ  Májové námestie.

Vo výtvarnej súťaži mala podľa slov pani riaditeľky porota najťažšiu úlohu, pretože hodnotila 156 prác, mená ocenených sú zoradené podľa abecedy:

1. kategória (1. - 3. roč.):  1. Natália Bombová zo ZŠ Šrobárová, 2. Karolína Chromá  zo ZŠ Mirka Nešpora, 3. Jakub Koľ zo ZŠ Mirka Nešpora, 4. Lívia Malicherová zo ZŠ Sibírska, 5. Tamara Marhavá zo ZŠ Šmeralová.

2. kategória ( 4. - 6. roč.) : 1. Kristián Bílly zo ZŠ Veľký Šariš,  Natália Hyžová zo ZŠ Šrobárová, 3. Jakub Kevický zo ZŠ Prostejovská, 4. Dorota Kronová zo ZŠ Bajkalská, 5. Daniel Rázus zo ZŠ Šrobárová, 6. Natália Špirengová zo ZŠ Mirka Nešpora.

3. kategŠkolparáda, Prešov 2016ória (7. - 9. roč.) :  1. Michal Andraščík zo ZŠ Šrobárová, 2. Liana Michalková zo ZŠ Bajkalská, 3. Lukáš Popadič zo ZŠ Važecká, 4. Dominik Skirka zo ZŠ Čsl. armády, 5. Matej Závadský  zo ZŠ Čsl. armády.

Veľmi zaujímavou bola vedomostná súťaž, do ktorej sa zapojilo až 22 družstiev, po semifinálovom kole, ktoré sa konalo na ZŠ Českoslovesnkej armády sa finále uskutočnilo v Krajskom múzeu v Prešove, do ktorého postúpili iba najlepšie družstvá. Tie dokázali, že poznajú Prešov veľmi dobre a peknými prezentáciámi nám priblížili zaujímavé budovy v našom meste. Po veľmi silnom súboji sa v 1. kategórii (4. - 6. roč.)    na 1. mieste sa  umiestnila ZŠ Šmeralová, na 2. mieste  ZŠ Československej armády a na 3. mieste ZŠ Šrobárová.

V druhej kategórii (7. - 9. roč.) sa na 1. mieste sa  umiestnila ZŠ Šmeralová,na 2. mieste  ZŠ Lesnícka,  na 3. mieste ZŠ Šrobárová a na  4. mieste  ZŠ Československej  armády.       

"Na záver by sme radi vyjadrili poďakovanie všetkým zúčastneným, žŠkolparáda, Prešov 2016iakom, pedagógom, porotcom, ktorí podporili myšlienku spoločnej participácie na jednom projekte a neváhali sa pridať k organizátorom a podporiť ich prvotnú myšlienku. Poďakovať sponzorom, ktorí hodnotnými cenami odmenili a motivovali tých najlepších. A poďakovať aj tvorcom tohto projektu Mgr. Viktórii Janekovej, Mgr. Mariánovi Belišovi, ktorí dokázali preniesť túto myšlienku do praxe. Veľká vďaka patrí aj mestu Prešov, primátorke Ing. Andrei Turčanovej, ktorá prevzala záštitu nad týmto podujatím, ako aj Mgr. Jozefovi Muránskemu, vedúcemu odboru školstva, kultúry a cestovného ruchu MÚ, bez ktorých podpory by Školparáda s Pierotom nemala také rozmery, podporu a úspech," dodala Ľ. Kohániová, ktorá bola rovnako pri zrode i celej realizácii projektu vrátane sprievodných aktivít.

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka