Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Večerný beh Prešovom v stredu 8. mája. V akcii budú bežci, korčuliari aj silní mužiVytlačiť
 

Večerný beh Prešovom v stredu 8. mája. V akcii budú bežci, korčuliari aj silní mužiPrešovská Hlavná ulica sa v stredu 8. mája opäť stane príťažlivou športovou scénou. Najvýznamnejšie atletické podujatie v metropole Šariša - Večerný beh Prešovom - napíše už 59. kapitolu.

Je to najstaršie bežecké podujatie svojho druhu na Slovensku - uskutočňuje sa od roku 1961. Záštitu nad ním prevzala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Organizátormi športového poldňa sú Mesto Prešov, atletický klub TJ Slávia PU, Oblastný bežecký spolok Prešov a súkromná stredná športová škola ELBA.

Večerný beh Prešovom, ktorý je súčasťou oblastnej bežeckej ligy 2019 regiónov Prešov a Sabinov, má v historickom jadre Prešova parádnu atmosféru a ponúka športové vyžitie všetkým vekovým kategóriám od predškolákov Večerný beh Prešovom v stredu 8. mája. V akcii budú bežci, korčuliari aj silní mužipo vitálnych seniorov. Už úvodný beh rodičov s deťmi je zaujímavý a prináša jedinečné športové momenty. Živú riavu v centre mesta vyšperkujú nielen bežecké zápolenia, ale i súťaže korčuliarov a silných mužov v rámci Slovenského pohára Slovenskej asociácie silných mužov. Na žurnalistov čaká Novinárska míľa.

Kancelária pretekov bude v priestoroch mestského úradu mesta Prešov, na Hlavnej 73,  otvorená o 11.40 h. Program: 12.05 h otvorenie, rodičia s deťmi predškolského veku, žiacke kategórie, 14. až 16. h Slovenský pohár silných mužov, 16.05 h preteky korčuliarov, dorastenci, dorastenky, Novinárska míľa, Nordic Walking - muži, ženy, 18.30 h veteráni (4 kategórie) 7 300 m, ženy (3 kategórie) 4 380 m, 19.25 h muži do 39 rokov 8 760 m. Počas pretekov  bude úplná uzávierka Hlavnej ulice.

(jac) 


 
 
ÚvodÚvodná stránka