Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Večerný beh mestom Prešov má svojich víťazovVytlačiť
 

Bežcov, ktorí sa zúčastnili 58. ročníka Večerného behu Prešovom, neodradilo ani sychravé počasie. Statočne sa s ním popasovali a odniesli si zaslúžené medaily.

Večerný beh mestom Prešov má svojich víťazovSvoju bežeckú kategóriu si opäť mohol vybrať naozaj každý - súťažili deti, ktoré svojimi športovými výkonmi nadchli divákov,  inline korčuliari si vybojovali body do Slovenského pohára, novinári, juniori i juniorky až po kategórie dospelých. Premiéru mala kategória nordic walking - teda chôdza so špeciálnymi chodeckými palicami. 

V hlavných bežeckých kategóriách súťažilo takmer 140 bežcov. Na trati s dĺžkou 8760 metrov si víťazstvo medzi mužmi odniesol Eduard Hapak z Maras Teamu Prešov s časom 29:46.2 min. Na podujatí sa zúčastnili aj bežci z partnerských miest Nowy Sacz a Nyíregyháza. Prišli však aj bežci z Ukrajiny a jeden dokonca až z exotického Ekvádoru. Zaujímavou je tiež účasť dvoch bežcov, ktorí už presiahli vek nad 70 rokov.

Podrobné výsledky nájdete v prílohách:

Výsledky mládežníckych kategórií: 

Dorastenci (3000 m) - Memoriál Stanislava Hižnaya

1. Krzysztof Czerwinski, 2002 Nowy Sacz 9:58,13

2. Lukáš Očipa, 2001, ŠK Velodrom Prešov 10:02,07

3. Damián Polonček, 2002 Stropkov 10:11,32

4. Gabriel Ondič, 2002 11:10,18

5. Ján Jurko, 2002 11:13,44

6. Anton Štroncer, 2001 12:45,09

7. Matúš Poklemba, 2001 13:07,16

8. Tadeáš Lejko, 2001 13:14,04

9. Martin Mormak 2002 13:18,01

10. Alex Removčík, 2001 16:02,35

11. Kevin Seman, 2001

Počet štartujúcich: 18

 

Dorastenky (1460 m)

1. Karolina Fraczek, 2001 Nowy Sacz 5:09,19

2. Monika Malek, 2001 Nowy Sacz 5:31,07 

3. Zara Hartlová, 2006 SZŠ DSA Prešov 6:37,42

4. Veronika Partilová, 2002, SZŠ DSA Prešov 6:40,06

5. Antónia Langová, 2005 SZŠ DSA Prešov 6:52,04

6. Ema Gerbová, 2006, Biatlon ŠK Prešov 6:54,80

7. Bibiána Balogová, 2007, Biatlon ŠK Prešov 6:59,07

8. Soňa Bobková, 2007 Biatlon ŠK Prešov 7:44,96

Starší žiaci (1460 m)

1. Patrik Maťaš, EG JAK Košice 5:02,82

2. Martin Olejár, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 5:21,43

3. Dominik Pošefko, SZŠ DSA Prešov 5:22,54

4. Alex Mikula, ZŠ Svinia 5:33,03

5. Richard Roba, SŠG ELBA Prešov 5:35,78

6. Daniel Polanský, ZŠ Prešov, Ul. Čs. armády 5:38,59

7. Bartolomej Giňa, ELBA Prešov 5:39,06
8. Erik Vaščák, ZŠ Svinia 5:40,05

9. Štefan Baloga, ZŠ Prešov, Ul. Čs. armády 5:42,40

10. Marko Fäh, ELBA Prešov 5:49,39

Počet štartujúcich: 14

 

Staršie žiačky (1460 m)

1. Slávka Lenková, CZŠ Bardejov-Dlhá Lúka 5:50,51

2. Emília Žaludeková, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 5:56,98

3. Sofia Brutvanová, ZŠ Prešov, Šmeralova ul., 6:04,46

4. Veronika Lenková, CZŠ Bardejov-Dlhá Lúka 6:35,63

5. Zuzana Spišaková, SZŠ DSA Prešov 6:50,93

6. Tatiana Suchá, CZŠ sv. Gorazda 7:35,38

 

Mladší žiaci (1460 m)

1. Patrik Vojtko, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 5:25,20

2. Tomáš Kancír, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 5:27,03

3. Martin Čonka, ELBA Prešov 5:39,63

4. Patrik Kosiar, ZŠ Svinia 5:40,38

5. Ondrej Manduch, ZŠ Prešov, Ul. Čs. armády 5:41,68

6. Adrián Michalov, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 5:42,26

7. Oliver Biroš, ZŠ Prešov, Májové nám. 5:47,80

8. Matej Solar, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 5:48,46

9. Samuel Olejar, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 5:50,09

Počet štartujúcich: 15

 

Mladšie žiačky (800 m)

1. Zara Hartlová, SZŠ DSA Prešov 2:22,42

2. Eunika Blizmanová, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:23,30

3. Sarah Kurimská, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:24,07

4. Ema Jakubašeková, ZŠ Bardejov, Pod Vimbargom 2:25,23

5. Bianka Polovková, 1. AK Humenné 2:32,35

6. Emma Helou, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:33,84

7. Aila Sosa, CZŠ sv. Gorazda 2:35,07

8. Henrieta Petrová, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:38,91

Počet štartujúcich: 20

 

Najmladší žiaci (800 m)

1. Tibor Onderčo, SZŠ DSA Prešov 2:30,21

2. Maroš Kancír, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:31,25

3. Benjamín Karaffa, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:31,87

4. Šimon Krompaštik, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:34,09

5. Martin Sabol, Šport hrou ZŠ na Kúpeľnej ul. 2:34,93

6. Adrián Gerba, Biatlon ŠK Prešov 2:40,56

7. Gerard Hudák, ZŠ Svinia 2:41,28

8. Matej Bystroň, ZŠ Prešov, Ul. M. Nešpora 2:42,75

9. Branislav Palenčar, ZŠ sv. Gorazda 2:43,90

10. Benjamín Beňa, Šport hrou ZŠ Veľký Šariš 2:49,39

11. Richard Tapšák, ZŠ Prešov, Kúpeľná ul.

12. Michal Helou, ZŠ Prešov, Ul. M. Nešpora

Počet štartujúcich: 16

 

Najmladšie žiačky (800 m)

1. Liana Križovenská, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:20,00

2. Katarína Bučková, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:32,00

3. Ivana Baricová, Šport hrou Prešov 2:33,98

4. Nina Nedoroščíková, ZŠ Prešov, Ul. M. Nešpora 2:36,62

5. Ema Gerbová, Biatlon ŠK Prešov 2:38,98

6. Aurélia Gmitterová, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:45,38

7. Ema Vaňová, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:47,29

8. Bibiána Balogová, Biatlon ŠK Prešov 2:52,14

9. Lea Kovaľová, ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 2:56,55

10. Soňa Bobková, Biatlon ŠK Prešov 3:05,45

11. Barbora Birošová, ZŠ Prešov, Májové nám. 3:06,17

12. Mia Piliarová, ZŠ Prešov, Májové nám.

Počet štartujúcich: 18

 

Nádeje - chlapci (800 m)

1. Sebastian Skubeň, ZŠ Košice 2:39,16

2. Alexander Kinik 2:40,71

3. Taavi Sosa, CZŠ sv. Gorazda 2:53,07

4. Ladislav Juda, ZŠ Košice 2:55,36

5. Jakub Vrublovský, ZŠ Prešov, Kúpeľná ul. 2:58,49

6. Jakub Maťaš, STU Košice 2:59,59

7. Martin Tarasovič, AC Run 3:02,86

8. Ezechiel Kurimský 3:03,57

9. Radovan Bystroň, ZŠ Prešov, Ul. M. Nešpora 3:08,36

10. Erik Centko, SZŠ Prešov, Solivarská ul. 3:09,51   

Počet štartujúcich: 18

 

Nádeje - dievčatá (800 m)

1. Timea Součiková, Šport hrou Prešov

2. Bronislava Beňová, Šport hrou Prešov

 

Rodičia a deti

1. Daniel Jochman, 2012 Šport hrou Prešov

2. Kiara Centková, 2012 SMŠ ELBA Prešov

3. Karolína Džubinská, 2012 Fintice

4. Ľubomíra Chomjaková, 2012

5. Peter Lupták, 2012

6. Kristián Belan, 2013

7. Michaela Drimaková, 2012

8. Ibony Sosa

9. Matej Piliar, 2013

Počet štartujúcich: 19

Poradie ZŠ: 1. ZŠ Prešov, Šmeralova ul. 334 bodov, 2. SZŠ DSA Prešov 74, 3. ZŠ Svinia 61.

 

Novinárska míľa (1460 m)

1. Milan Jusko, 1968  huste.tv 7:00,75     

2. Pavel Zavacký, 1955 Veľkošarišan 7:41,14

3. Michal Frank, 1977 My Prešovské noviny 8:26,15


 
 
ÚvodÚvodná stránka