Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

V ZŠ Šmeralova žiaci športujú v novej telocvičniVytlačiť
 

Žiaci, ktorí navštevujú Základnú školu na Šmeralovej ulici v Prešove, sa tešia na hodiny telesnej výchovy ešte viac. Športujú v novej telocvični.

Na ZŠ Šmeralovej sa športuje v novej telocvičniPredmetom rekonštrukcie bola úprava hracej plochy veľkej telocvične, rekonštrukcia šatní, sociálnych zariadení a modernizácia osvetlenia. Telocvičňa má novú podlahu z dubových parkiet a pribudlo nové športové náradie.

Stavebné práce pozostávali z vybúrania pôvodnej podlahy, odstránenia obkladov stien, opotrebovaného športového vybavenia a dverí. Oceľové konštrukcie dostali nový náter, zároveň sa v telocvični urobili omietky a vymaľovali steny. Pribudol aj nový drevený obklad.

Na ZŠ Šmeralovej sa športuje v novej telocvičniTelocvičňa má 4 nové basketbalové koše (2 pre hlavnú plochu a 2 na tréningy), 2 hrazdy a 4 tyče na šplhanie. Na podlahe sú nakreslené čiary na volejbal, basketbal a bedminton.

Rekonštrukciou však prešli aj šatne a sociálne zariadenia. Stavebné úpravy pozostávali z vybúrania pôvodných obkladov stien, dverí, podláh a odstránenia sanitárnych zariadení. V sprchách aj toaletách je položená nová keramická dlažba a obklad. Pribudli aj nové drevené dvere a všetky steny dostali nový náter. Po uskutočnení stavebných úprav sa nainštalovali nové sprchové batérie, umývadlá a toalety, a vymenili sa aj elektrické zariadenia v kabinetoch, šatniach, sprchách a v umyvárni.

Na ZŠ Šmeralovej sa športuje v novej telocvičniStavebné práce na telocvični realizovala firma Ing. Miroslav Mularčík - MOVYROB s.r.o. Celkové náklady boli v objeme 222 499,62 € s DPH, z toho 132 000 € bola dotácia z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a 90 499,62 € financovalo mesto Prešov z vlastného rozpočtu.

Základnú školu na Šmeralovej ulici navštevuje 676 žiakov, ktorí telocvičňu využívajú počas hodín telesnej výchovy, ale aj rôznych športových krúžkov. Je však k dispozícii aj mladým futbalistom, atlétom či karatistom.


 
 
ÚvodÚvodná stránka