Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

V Prešove pokračuje kosba verejnej zelene Vytlačiť
 

Kosenie verejnej zelene v Prešove začína druhou etapou. Po jednotlivých mestských častiach sa opätovne kosí líniová a parková zeleň.

Druhá etapa kosby prebieha v zmysle schváleného harmonogramu od polovice júna a potrvá do 27. júla 2018. Kosia sa pritom verejné plochy vo vlastníctve mesta Prešov, vo všetkých jeho mestských častiach. Termíny uvedené v harmonograme sú orientačné a v prípade nepriaznivého počasia sa môžu presunúť.

V meste Prešov sa kosba verejnej zelene realizuje počas roka trikrát, líniová zeleň, ktorá lemuje vozidlové a pešie ťahy, štyri, až päťkrát, centrum mesta sa kosí podľa potreby aj viackrát do roka.

V niektorých lokalitách sa tráva kosí aj mulčovacou kosačkou, ktorá pokosené trávne zvyšky rozomieľa na drobné časti a zabezpečuje tak návrat organických živín späť do pôdy v najprirodzenejšej forme bez potreby využívania umelých hnojív. 

Viac o kosbe verejnej zelene nájdete na tejto stránke: Kosenie verejnej zelene v meste Prešov, kde nájdete aj dataset s mapou, podľa ktorej si každý môže zistiť, ktoré pozemky sú vo vlastníctve mesta. 

V Prešove pokračuje kosba verejnej zeleneV Prešove pokračuje kosba verejnej zelene

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka