Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

V máji Prešov opäť zaplavia dobrovoľníciVytlačiť
 

Dobrovoľnícky festival Milujem svoje mesto pokračuje aj v tomto roku. Medzi 21. až 25. májom sa do projektu môže zapojiť každý, kto chce, aby naše mesto bolo krajšie, čistejšie i zdravšie.V máji Prešov opäť zaplavia dobrovoľníci

„To, že už do nultého ročníka unikátneho Festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti sa zapojilo takmer 1500 mladých ľudí znamená, že je to dobrý projekt, a že sa v ňom oplatí pokračovať,“ uviedla prešovská primátorka Andrea Turčanová počas stretnutia s organizátormi, zástupcami škôl či dobrovoľníckych organizácií, ktorí pripravujú pokračovanie úspešného projektu Milujem svoje mesto.

V máji Prešov opäť zaplavia dobrovoľníciTohtoročné pokračovanie projektu plánujú organizátori uskutočniť, podobne ako vlani, počas maturitného týždňa, od 21. do 25. mája, keď školy svojim žiakom vytvárajú náhradný program. Organizátori chcú do dobrovoľníckej činnosti zapojiť nielen čo najviac stredoškolákov, žiakov základných škôl, ale aj všetkých, ktorí chcú svojou prácou skrášliť Prešov. Dobrovoľníci sa môžu prihlásiť prostredníctvom registračného formulára, ktorý bude prístupný na webovej stránke www.milujemsvojemesto.sk/registracia/

V úvodnom ročníku si organizátori zo združenia Kresťania V máji Prešov opäť zaplavia dobrovoľníciv politike spolu s mestom Prešov dali za cieľ ukázať, že v mladá generácia chce budovať pozitívny vzťah k svojmu mestu, a že pri správnej motivácii dokáže vytvárať aj nezištné hodnoty. „Išli sme do toho so srdcom, urobiť niečo pre svoje okolie iba tak, nezištne. Boli sme prekvapení nielen tým, koľko mladých ľudí prišlo, ale aj pozitívnym hodnotením tých, ktorí sa pri nás pristavovali,“ pripomenula Iveta Birošová svoje vlaňajšie skúsenosti z brigádovania so svojimi žiakmi.. 

V máji Prešov opäť zaplavia dobrovoľníciTo, že sa cieľ podaril, dokazuje aj fakt, že počas šiestich dní dobrovoľnej pomoci dobrovoľníci svojou prácou vytvorili hodnotu 19 000 eur. "Natreli sa zábradlia, ktorých sa dlhé roky nikto nechytil, vyčistili sa priestory, ktoré sa bežne nečistia, ale hlavný prínos bol v tom, že mesto žilo, že všade bolo vidno veľa mladých ľudí v krásnych červených tričkách," skonkretizovala primátorka, ktorá v úvodnom ročníku tiež brigádovala pri obnove zábradlia na Námestí miestu.

Tohtoročný festival dobrovoľníctva  oslovil aj V máji Prešov opäť zaplavia dobrovoľnícipredsedu PSK Milana Majerského, ktorý dobrovoľníkov povzbudil: "Dobrovoľníctvo má obrovský význam, pretože človek nerobí preto, že si robí nárok na odmenu , ale preto, že chce robiť dobro vo vojom okolí.. Nech sa tieto prejavy dobrej vôle v oveľa väčšej miere ukážu aj v tomto roku a v tomto krásnom meste nech je vďaka mladým ľuďom krajšie."


 
 
ÚvodÚvodná stránka