Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Úplne nová webstránka mesta Prešov zožala úspechVytlačiť
 

Mesto Prešov, vo veľmi silnej konkurencii slovenských miest, získalo ocenenie za 3. miesto v kategórii Najlepšia stránka miest za rok 2016. Vzácne ocenenie prevzala z rúk poslankyne NR SR Eriky Jurinovej prešovská primátorka Andrea TZlatý erb 2016, Prešovurčanová.

V auguste toho roku bola uvedená do života úplne nová oficiálna webstránka mesta Prešov. Aj napriek relatívne krátkej dobe jej prevádzky, dokázala zaujať odbornú porotu v súťaži o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2016.

Ocenená stránka poskytuje jednu z najkomplexnejších škál informácií, mnohokrát aj nad rámec zákona. Stránka ponúka viacero nových funkčností, o. i. aj interaktívne zobrazenie otváracích hodín mestského úradu, ktoré vizuálnym spôsobom zobrazuje momentálnu dostupnosť kancelárií a pokladní MsÚ. Inovatívna je napr. čítačka textu pre slabozrakých a nevidiacich s nástrojom na zväčšovanie textu, napríklad pre seniorov. Viacero informácií na webe sa riadi pravidlom „3 kliky“, t.j. hľadaná informácia je dostupná do 3. kliknutia. StránkZlatý erb 2016, Prešova ponúka tiež zjednodušené odkazy napríklad na dotácie, rozpočet, petície, zoznam adries v meste, či novú prehľadnejšiu elektronickú úradnú tabuľu.

Pokračuje sa ďalej na zlepšovaní dostupnosti informácií, priamym nalinkovaním kategórie z elektronickej úradnej tabule, napr. aktuálne informácie o prerušení dodávky elektrickej energie.

Prešovský web sa po novom zobrazuje v responzívnom dizajne, vďaka ktorému sa prispôsobí aj všetkým typom mobilných zariadení, tabletov a smartfónov. Zároveň obsahuje aj prepojenie na sociálne siete. Na „pozadí“ stránky prebieha neustále meranie návštevnosti a vyhodnocovanie správania sa návštevníkov, na základe čoho sa web postupne optimalizuje a upravuje. Nová je aj stránka školského úradu a v súčasnosti sa dizajnuje samostatná stránka pre MeZlatý erb 2016, Prešovstskú políciu.

Vyhlásenie výsledkov prestížnej súťaže samospráv Slovenska ZlatyErb.sk prebehlo počas medzinárodného kongresu ITAPA 2016 v Bratislave. Hlavným cieľom tejto súťaže pod záštitou Únie miest Slovenska je o. i. podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty. Prehľad víťazov uplynulých ročníkov a ďalšie informácie sú dostupné na www.zlatyerb.sk .

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka