Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Tour de Prešov s finančnými prémiamiVytlačiť
 

6. júla 2019 v centre mesta Prešov odštartujú jedinečné dvojdňové etapové cestné cyklistické preteky s názvom Tour de Prešov.

Tour de Prešov s finančnými prémiamiŠtart piateho ročníka je naplánovaný o 13. hodine prvou rovinatou etapou dlhou 147 kilometrov. Druhá etapa s dĺžkou 100 kilometrov a viac ako 1 500 v.m., so štartom o 10:30 h, preverí nohy pretekárov v prvom stúpaní na Žipov a v druhom stúpaní na Dubník, ktorý je už tradičným kopcom Tour de Prešov. Pretekári v celkovom poradí budú bojovať o štedrú finančnú hotovosť a atraktívne ceny.

Tour de Prešov s finančnými prémiami„Meníme koncept, chceme ukázať novú ideovú líniu, skvalitniť zázemie pre pretekárov a ponúknuť divákom kvalitné cyklistické preteky,” Matúš Goga, riaditeľ pretekov.

Táto jedinečná udalosť postaví na štart pretekárov z Poľska, Ukrajiny, Ruska, Maďarska, Čiech či Anglicka a samozrejme aj zo Slovenska. Účasť na akcii prisľúbil aj bývalý profesionálny pretekár Michael Kolář, ktorý pretekal za tím Bora-Hansgrohe. (Pozrite si jeho viedopozvánku: TU)

Novému konceptu organizátor prispôsobil aj rozpočet, ktorý sa v porovnaní s minulými ročníkmi strojnásobil. Celkovo pretekári súťažia až o 2 040 € v hotovosti na finančných odmenách.

  • Podujatie podporuje aj Česko-Slovenské zastúpenie Hansgrohe CS, s. r. o., ktoré sponzoruje aj zelený dres (100 €) pre najrýchlejšieho pretekára v pelotóne. Pretekári môžu súťažiť o ďalšie štyri dresy.
  • Prvé miesto v celkovej klasifikácii odmení HYUNDAI/Motor-Car Prešov, s. r. o. celkovou hotovostnou odmenou 400 €.
  • Vyhodnocované bude aj druhé (200 €) a tretie (140 €) miesto.
  • Najlepší vrchár si odnesie bodkovaný dres od VIRBA, s. r. o., s hotovosťou 100 €. Najlepší pretekár v celkovej klasifikácii do 23 rokov si odnesie od O.S.V.O. Prešov, s. r. o. hotovosť 100 €.
  • Motiváciou pre pretekárov zo Slovenska je 100 € odmena od DS service, s. r. o. pre najlepšieho Slováka.
  • BONUS 250 € získa Slovák, ktorý vyhrá celkovú klasifikáciu.
  • Najlepší tím získa trofej Swietelsky – Slovakia, spol. s. r. o. a hotovosť 250 €.

Charitatívny rozmer podujatia podporí už tradične tombola o atraktívne ceny. Pre divákov je pripravená VIP zóna s catteringom a občerstvením. Pre návštevníkov a okoloidúcich bude otvorená FREE a FAN zóna. Výťažok z podujatia organizátor venuje na nákup bicyklov v projekte Michaela Kolářa „DETI POTREBUJÚ BICYKLE.”

Sprievodný program

Mesto Prešov ponúkne Prešovskú 49-tku, večer sa uskutoční VIP párty s vystúpením Michaela Kolářa, v nedeľu sa uskutoční už neodmysliteľný kilometrový šprint priamo na Hlavnej ulici. Čerešničkou na torte bude živé vysielanie z etáp priamo v mieste štartu resp. cieľa.


 
 
ÚvodÚvodná stránka