Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Tatran si z Nišu vezie 11-gólové víťazstvoVytlačiť

Hádzanári Tatrana Prešov zvládli súboj 8. kola SEHA Gazprom league na palubovke Železničaru Niš a srbského súpera zdolali 36:25 (11:17). Najviac gólov v drese Tatrana zaznamenal Bruno Butorac, autor siedmich presných zásahov. V tabuľke SEHA ligy má Tatran za päť víťazstiev a tri prehry 15 bodov a patrí mu 4. miesto.

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – Rábek 6, Hrstka 1, Lapajne 4, Krok 2, Urban, Číp 4, Vučko 1, Straňovský 6/2, Butorac 7/4,  Kasal, Carapkin 3, Gatine 2.

Tatran si z Nišu vezie 11-gólové víťazstvoNáskok Tatrana v 13. minúte narástol už na 13:8. Tatran si odstup udržiaval počas celého priebehu polčasu, v 27. minúte bol dokonca už sedemgólový (8:15). Úvodná polhodina sa napokon skončila 17:11 pre zelenobielych.

Na začiatku záverečnej dvadsaťminútovky mal Tatran už desaťgólový náskok, ktorý už z rúk nepustil až do konca zápasu. Tatran skončil s vyše 80-percentnou úspešnosťou streľby a vybojoval si 11-gólové víťazstvo.

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Odohrali sme dobrý zápas, s výborným nasadením, v dobrom tempe, výbornou obranou a koncentráciou na vysokej úrovni. Dôležité je, že sa do zostavy vrátili zranení chlapci.“

Najbližšie sa Tatran predstaví v sobotu 10. novembra o 18. hodine v domácom zápase C-skupiny Ligy majstrov proti tureckému Besiktasu Mogaz Istanbul. V nadnárodnej SEHA lige čaká zverencov Slavka Golužu najbližší duel takisto v Tatran Handball Aréne, ale až v utorok 27. novembra o 17.30 hod., keď nastúpi proti  lídrovi tabuľky PPD Záhreb.