Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Tanečníci z GRIMMY sú opäť majstrami svetaVytlačiť
 

Tohtoročná medzinárodná súťažná sezóna je pre tanečníkov Súkromnej ZUŠ a Tanečného klub GRIMMY veľmi vydarená a úspešná. Na Majstrovstvách sveta IDO v Hip-Hop disciplínach v poľských Kielcoch 23.-27.10.2018, ktorých sa zúčastnilo cca 2600 tanečníkov z 35 krajín a 3 kontinentov sa GRIMMY podarilo opäť vybojovať viacero titulov a množstvo finálových umiestnení.

Tanečníci z GRIMMY sú opäť majstrami svetaTitul majstra sveta pre rok 2018 v kategórií Hip-Hop battle crew DVK získali tanečníci z „Východ crew“, alebo SLOVAK DANCE TEAM, ktorí pod týmto názvom reprezentovali  Slovensko na svetovom šampionáte. Išlo o spojenie troch úspešných tanečných klubov z Prešova a Košíc (GRIMMY, D.S.STUDIO a EASTFLY)  na základe výsledkov z Majstrovstiev SR 2018.

Keďže sa tanečníci priatelili a poznali zo slovenských súťaži a zároveň sa rešpektovali navzájom aj v tak mladom veku (7-10 rokov), vytvorila sa skvelá partia detí, ktorá nielen trénovala, ale sa aj zabávala a tešila zo spoločných chvíľ. Súkromnú ZUŠ a Tanečný klub GRIMMY v tejto víťaznej crew reprezentovali najúspešnejší Hip-Hop sólo tanečníci - deväťročný Nicolas Smrek (Majster SR 2018) a desaťročná Michaela Stašová (Majsterka SR 2018).

Okrem tohto „spoločného“ titulu sa Grimmy MINI (5-6 ročným) hip-hop tanečníkom podarilo vytancovať aj 2.miesto v kategórií Hip-Hop skupina deti mini „Dance Star“. Vybojovali ho  Zuzana Chlebáková, Marco Chovanec, Adela Stankovičová, Viktória Šarišská, Tobiaš Cigan, Liliana Sabolová a Dorota Zlatohlavá. V tejto vekovej kategórií sa podarilo získať ešte jedno medailové umiestnenie, a to 3.miesto v hip-hop duo deti mini - Viktórii Šarišskej a Dorote Zlatohlavej.

Tanečníci z GRIMMY sú opäť majstrami svetaSvoju úspešnú premiéru na tomto svetovom šampionáte mali aj „mamičky“, alebo HVK II. (nad 31 rokov). Podarilo sa im v disciplíne Hip-Hop skupina HVK II. prebojovať až do finále a zo 16 skupín získať úžasné 6.miesto. Team týchto skvelých „mamičiek“ tvorili a Slovensko reprezentovali Eva Benková, Jana Semanová, Petronela Brozáková, Zuzana Polomská, Margaryta Kopytko, Natália Sabolová a Andrea Sobotová. Perfektné premiérové 5. miesto vo finále Majstrovstiev sveta v konkurencií 9 teamov získala aj Hip-Hop formácia HVK II.  v ktorej tancovalo 19 tanečníkov vo veku od 31-46 rokov.

Úspešne Slovensko reprezentovali aj ostatní „Grimmy tanečníci“. Všetci postupovali do ďalších kôl a v silnej konkurencií získavali skvelé výsledky. Už len nominácia na tento šampionát bola veľkým úspechom, keďže reprezentovať každú krajinu mohli len 3 najlepšie choreografie alebo skupiny, a 5 najlepších sólo a duo tanečníkov z národných Majstrovstiev.

Tanečníci z Tanečného klubu GRIMMY sa už o pár dní zúčastnia na Majstrovstvách Európy v Street Show disciplínach a Svetového pohára v Disco a Hip-Hop disciplínach v Macedónsku.

Viac info o Súkromnej ZUŠ a Tanečnom klube GRIMMY nájdete na www.grimmy.sk

 

Ingrid Fabian

TK GRIMMY


 
 
ÚvodÚvodná stránka