Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v PrešoveVytlačiť
 

Do Prešova dnes zavítali zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja. Počas rokovania na radnici s primátorkou Andreou Turčanovou, hľadali spôsob ako pomôcť prešovským mladým hokejistom. Keďže zimný štadión je z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie uzavretý, cieľom mesta je nájsť riešenie, ktoré zabezpečí deťom fungujúcu ľadovú plochu na hokejové tréningy.

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v PrešoveNa pracovnom stretnutí prebrali funkcionári SZĽH s vedením mesta viaceré možnosti, ktoré môžu pomôcť v čo najkratšom čase vzpružiť mládežnícky hokej v Prešove. Podľa prezidenta SZĽH Miroslava Šatana je najrýchlejším a najefektívnejším riešením tréningová plocha pre deti v blízkosti niektorej zo základných škôl. „Malá tréningová plocha je priorita, aby sme zachránili mládežnícky hokej v Prešove. SZĽH je preto pripravený pomôcť pri financovaní takejto investície.“

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v PrešovePre prešovské deti a mládež by bola ideálna ľadová plocha s kanadskými rozmermi, čiže 56 x 26 metrov. Ako uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová, tréningová plocha môže vyrásť pri ZŠ Československej armády, kde má mesto k dispozícii vhodný pozemok vrátane infraštruktúry. „Som rada, že sme sa dohodli na spolupráci so SZĽH. Malá ľadová plocha odbremení rodičov, ktorí momentálne musia cestovať so svojimi deťmi na tréningy do okolitých miest. Takéto riešenie zároveň vytvorí podmienky pre udržanie hokejových tried na ZŠ Československej armády.“

Slovenský zväz ľadového hokeja prispel na tréningové haly aj v iných mestách a má s ich výstavbou skúsenosti. Člen výkonného výboru SZĽH, Martin Kohút dodal, že zväz je pripravený mestu poskytnúť finančný príspevok vo výške približne 10% z celkovej hodnoty investície. „Podobný model sme vyskúšali aj v Liptovskom Hrádku a osvedčil sa nám. Rozdiel by bol iba ten, že v Prešove je potrebné vybudovať o niečo väčšiu plochu.“ Zvyšnú časť investície by mesto financovalo z vlastných zdrojov.

Mesto Prešov má okrem toho ambíciu zapojiť sa aj do výzvy na predloženie investičného zámeru na výstavbu Národného hokejového centra. SZĽH totiž hľadá vhodné miesto na Slovensku, kde by mohol vyrásť národný hokejový stánok, ktorý bude spĺňať všetky kritériá pre vrcholovú prípravu talentovaných športovcov. Hoci Prešov v tomto prípade nemá výhodu atraktívnej geografickej polohy, plusom nášho mesta je, že vlastní dostatočne veľké voľné pozemky v okolí existujúceho zimného štadióna. Ide o plochu s rozlohou približne 3,3 hektára.

Vladimír Tomek

hovorca mesta Prešov


 
 
ÚvodÚvodná stránka