Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Súťaž o najkrajšiu predzáhradku má víťazkyVytlačiť
 

Nadšenie a roky práce sú za najkrajšími predzáhradkami v Prešove. Ceny víťazkám úvodného ročníka súťaže odovzdala primátorka Andrea Turčanová.

„Ďakujem, že ste sa zapojili do súťaže. Súťaž o najkrajšiu predzáhradku má víťazky - Jana TatarkováAj vďaka takým nadšeným ľuďom sa nám spoločne darí Prešov zveľaďovať a rozvíjať, aby bol krajší pre všetkých,“ vyslovila primátorka Andrea Turčanová počas odovzdávania cien víťazkám úvodného ročníka súťaže o najkrajšiu predzáhradku. „Verím, že v budúcom roku sa nám prihlási ešte viac takých nadšencov, a že sa zapoja aj do kategórie o najkrajší balkón, keďže v tomto roku to nevyužili. Škoda, lebo sama vnímam množstvo nádherných balkónov, ktorými nám Prešov rozkvitá,“ dodala.

Víťazkou kategórie o najkrajšiu predzáhradku pred rodinnými domami sa stala Jana Tatarková. Kosačka, balíky zeminy a mulčovacej kôry, cibuľky tulipánov i ďalšie darčeky ju prekvapili. O to viac, že jej ich prišla osobne odovzdať primátorka Andrea Turčanová. Predzáhradka pred rodinným domom bola očarujúca aj v neskorej jeseni a svedčila o dlhodobej práci na jej zveľaďovaní.  „To je naša Súťaž o najkrajšiu predzáhradku má víťazky - Jana Tatarkováspoločná práca s manželom. Mojou doménou sú kvety, všetko ostatné je jeho prácou,“ vyzdvihla  aj manželovu zásluhu na výhre. „Všimnite si, nie je tu ani jedna rovná línia, tieto chodníkové dlaždice sme si robili sami, každá je originálom,“ ukazovali manželia primátorke svoje záhradné Súťaž o najkrajšiu predzáhradku má víťazky - Jana Tatarkovádielo. 

Predzáhradka pred rodinným domom Tatarkových bola však len úvodnou pastvou pre oči pred vstupom do záhrady, kde sa človek razom ocitol v Ázii. „To je naša zenová záhrada,“ predstavil domáci pán rodinné mini Japonsko – štylizovanú krajinu so starostlivo vytvorenými cestičkami, vyhrabaným štrkom, kameňmi, vodopádom či japonskou pagodou. Nádherný priestor na oddych a meditáciu je však výsledkom neustálej práce. „Len polievanie kvetov denne zaberá viac ako hodinu času,“ prezradili nám.

Súťaž o najkrajšiu predzáhradku má víťazky - Marta ŠimkováSúťaž o najkrajšiu predzáhradku má víťazky - Marta ŠimkováKrásne rozkvitnutý priestor mávajú aj pred vchodom paneláku na ulici Federátov na sídlisku Sekčov. Práve tam býva víťazka kategórie Najkrajšia predzáhradka pred bytovým domom pani Marta Šimková. Stará sa o kvety a všetko s tým súvisiace. „Som veľmi prekvapená,“ netajila ani ona radosť pri pohľade na primátorku a ceny, ktoré ju už čakali na chodníku pred vchodovými dvermi. Bývalá zamestnankyňa úradu sa o priestor stará dlhodobo, kvety a ďalšie úpravy priestoru, ako prezradila, sú však výsledkom intenzívnej práce počas ostatných troch rokov.

V kategórii rodinných domov sa na druhom mieste umiestnila Anna Barnová z Jesenského ulice, tretie miesto udelené nebolo. V kategórii bytových domov sa na druhom mieste umiestnil Rastislav Sarnecky (Prostějovská ul.) a na treťom Vladimír Stašák (Škultétyho ul.)

Každý z výhercov na 2. mieste získava 2 balíky zeminy, 2 balíky mulčovacej kôry a balík hnojiva, tretí umiestnený získava po jednom balíku zeminy, kôry aj hnojiva. Pre všetkých súťažiacich (od 1. miest až po neumiestnených súťažiacich) je pripravený balíček cibuliek tulipánov a darčekové predmety mesta.

Súťaž o najkrajšie predzáhradky i balkón v Prešove mesto plánuje v zmysle platných pravidiel vyhlásiť aj v budúcom roku.

Pozrite aj niektoré ďalšie súťažné prešovské predzáhradky:

Anna Barnová Eva SemanováVasil Mihalčin Vladimír Stašák p. Sarnecký


 
 
ÚvodÚvodná stránka