Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Stavebné práce na OC Forum Prešov sú už v plnom prúdeVytlačiť
 

Forum Prešov bude plnohodnotnou súčasťou mesta. Vytvorí priestor pre viac ako 120 prevádzok a prácu tu nájde približne 400 ľudí. Na stavbe sa už pracuje s plným nasadením.

Stavebné práce na OC Forum Prešov sú už v plnom prúdeSom rada, že aj keď sa na stavebné povolenie čakalo dlhšie, ako sa predpokladalo, spoločným úsilím sa podarilo zvládnuť všetky prekážky a umožnilo sa tak dať šancu ambicióznemu projektu, akým OC Forum nepochybne je," uviedla Alexandra Chapčáková, prednostka Mestského úradu v Prešove.

Forum Prešov na rohu ulíc Hlavná, Štefánikova a Okružná bude predstavovať moderné vnútromestské centrum zakomponované do svahovitého terénu, ktoré na ploche približne 32 000 m2 ponúkne viac ako 120 obchodov na troch poschodiach.

Stavebné práce na OC Forum Prešov sú už v plnom prúdeNebudú chýbať kaviarne a reštaurácie s vonkajšími terasami či moderné 7 - sálové Cinemax multikino alebo veľké Fit Up fitness centrum. Okolo projektu ostane zachovaná pešia spojnica, ktorá vytvorí pokojnú trasu sledujúcu okraje historického územia priamo v centre mesta.

„Veľmi si vážime trpezlivosť, akú museli preukázať v uplynulých dvoch rokoch nielen budúci obchodníci v projekte, ale aj vedenie mesta a miestni obyvatelia. Vysoké percento prenájmov, množstvo uzatvorených dohôd a prebiehajúce rokovania spoločne so zabezpečeným projektovým financovaním a platnými stavebnými povoleniami teraz už umožnia pustiť sa naozaj rýchlo  do práce,“ skonštatoval zástupca investora Libor Tandler, riaditeľ Gemo Development.

Stavebné práce na OC Forum Prešov sú už v plnom prúdeNávštevníkom, ktorí do centra prídu autami, ponúkne objekt parkovanie v podzemí. Parkovacie miesto tu nájde približne 500 áut. Súčasťou širšieho zámeru je tiež obnova susednej tržnice na modernú tržnicu s čerstvými miestnymi produktami. Výhodou je zastávka mestskej hromadnej dopravy priamo pri objekte. 

Okrem moderného supermarketu Lidl sú v projekte potvrdené značky ako H&M, New Yorker, Reserved, McDonalds, Cropp, Orsay, House, Sinsay, Mango, Springfield, WomanSecret, Humanic, Intersport, A3 Sport, Datart a ďalšie, v rôznych štádiách rokovaní.

V projekte tak budú zastúpené nielen zvučné značky medzinárodných reťazcov, tak aj  miestni prevádzkovatelia butikov, kaviarní či služieb. Na ploche doplnenej o lekáreň, pestrú ponuku moderného foodcourtu v gastronómii, kaviarne či iné služby vrátane veľkého detského kútika, si každý nájde niečo pre seba.

Stavebné práce na OC Forum Prešov sú už v plnom prúdeNové centrum poskytne tiež množstvo nových pracovných príležitosti - prácu tu nájde až 400 ľudí, ako v zabezpečovaní samotnej prevádzky centra, tak i vo vlastných obchodoch a pod., ďalšie miesta sú potom nadväzujúce v dodávateľských, servisných a iných organizáciách.

Sme veľmi radi, že sa všetko podarilo formálne vyriešiť a že práce môžu rýchlo pokračovať.  Projekty v centrách miest nie sú nikdy jednoduché. Existujú ale stovky skúseností z európskych miest ukazujúce, že práve také projekty majú často zásadný vplyv na obnovu tradičných mestských funkcií. Veríme, že Forum Prešov má potrebné vlastnosti k tomu, aby sa stal modernou súčasťou mestského centra a nadviazal tak na tradíciu obchodu v tejto časti mesta. Toto miesto si nepochybne zaslúži stať sa opäť miestom stretávania, nákupov aj zábavy. My urobíme všetko preto, aby sme stavbu dokončili včas a na takej úrovni, aby na ňu miestni obyvatelia v budúcnosti  mohli byť hrdí a aby im tu dobre slúžila,“ dodal Tandler.

Stavebné práce na OC Forum Prešov sú už v plnom prúdeInvestorom projektu je firma GEMO HOLDING, a.s. člen koncernu GEMO, ktorý celý projekt prevzal od nadnárodnej developerskej spoločnosti Multi Corporation spoločne s prevzatím Multi tímu vedenia projektov, ktorý má za sebou množstvo veľkých projektov v Českej republike. Výsledkom tejto spolupráce je aj otvorené úspešné obchodné centrum Forum v Poprade v roku 2017.


 
 
ÚvodÚvodná stránka