Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Stavbári v materskej školeVytlačiť
 

V Materskej škole Važecká sa usídlili stavbári. Výsledkom začatej komplexnej rekonštrukcie  bude vyššia kapacita, zrekonštruované a zateplené budovy i nové detské ihrisko.Stavbári v Materskej škole

Odovzdaním staveniska boli začaté rekonštrukčné práce na celom komplexe Materskej školy Važecká. „Po rekonštrukcii budeme môcť do tejto škôlky prijať o 35 detí viac a budú sa učiť vo vynovenom, komfortnejšom prostredí,“ pripomenula primátorka Andrea Turčanová.

Materská škola sa bude rekonštruovať z európskych zdrojov. Mesto pritom na rekonštrukciu, získalo 633 677,48 eur, ďalších vyše 355-tisíc eur mesto získalo v rámci eurofondovej výzvy z Integrovaného regionálneho operačného programu na rozšírenie kapacít materských škôl, vyhlásenú Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Stavbári v Materskej školeVďaka týmto príspevkom sa zateplia fasády i strechy všetkých školských objektov a v jednotlivých  budovách sa vymenia aj okná a dvere. Tepelný komfort a nižšie náklady na energie prinesie aj zavedenie rekuperácie i rekonštrukcia osvetlenia a vykurovacích systémov s hydraulickým vyregulovaním.

Súčasťou rekonštrukcie však bude aj nové ukotvenie popraskaného obvodového plášťa budov, výmena rozvodov ústredného kúrenia a výmena vykurovacích telies , ako aj doplnenie rozvodov vody a kanalizácie. Zrekonštruuje sa aj osvetlenie za energeticky úspornejšie. Stavbári tiež vybudujú nové detské ihrisko, plot i vstupy do areálu, v ktorom tiež opravia spevnené plochy.  

Podstatnou zmenou bude zvýšenie Stavbári v Materskej školekapacity tejto škôlky. Tá sa dosiahne stavebnými úpravami, resp. zmenou dispozičného riešenia jednotlivých miestností. Súčasťou úprav bude aj úprava sociálnych zariadení, aby boli dostatočne dimenzované na vyšší počet detí.

Uvedené sumy tvoria 95 percent prostriedkov potrebných na realizáciu rekonštrukcie, zvyšnými piatimi percentami prispeje mesto.

Počas rekonštrukcie, ktorú by mali stavbári zvládnuť za 9 mesiacov, budú škôlkari umiestnení v pripravených priestoroch susediacej Základnej školy Važecká.

Projekt je financovaný z Operačného programu Kvalita životného prostredia a z Integrovaného operačného programu (IROP).

IROP OP Ochrana životného prostredia

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka