Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Štartuje Tour de Prešov 2018, v nedeľu bude Hlavná ulica uzavretáVytlačiť
 

Už túto nedeľu sa v Prešove uskutoční 4. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Tour de Prešov 2018. V súvislosti s organizáciou tohto cyklopodujatia sa plánuje úplná uzávierka Hlavnej ulice.

Kvôli organizácii jedinečných pretekov Tour de Prešov 2018 bude v nedeľu 8. júla Hlavná ulica v Prešove úplne uzavretá od 9.00 do 15.00 v úseku od križovatky s Jarkovou ulicou po križovatku s Grešovou ulicou.

Štartuje Tour de Prešov 2018, Hlavná ulica bude uzavretáPre uzávierku bude cestná premávka vedená po obchádzkovej trase na ul. Duklianska, Vajanského, Grešova, Masarykova, Levočská, Remscheidská, Okružná a Štefánikova. MHD bude takisto presmerovaná po náhradnej trase cez ul. Levočská, Remscheidská, Okružná, Štefánikova a Masarykova.

Trolejbusová doprava liniek 1, 2, 5 a 7 bude nahradená autobusovou. Dopravný podnik mesta Prešov a.s. zriadi dočasnú zastávku "len na výstup" na ul. Remscheidskej cca 150 - 200 m za križovatkou s ul. Levočskou. Linky 4, 8 trolejbusy budú presmerované po náhradnej trase cez Ul. Obrancov mieru - 17. novembra. Náhradná kyvadlová doprava Vl. Clementisa - Okružná - Masarykova - Žel. stanica. Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. bude o týchto zmenách cestujúcich ešte informovať.

Štartuje Tour de Prešov 2018, Hlavná ulica bude uzavretáCyklistické preteky Tour de Prešov 2018, ktoré sa tento rok organizujú už po štvrtý raz pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, sa oficiálne začnú 8. júla 2018 o 9.00 v historickom centre mesta Prešov. Jedinečná udalosť roka priláka na vyše 100 kilometrový okruh pretekárov z celého Slovenska, Maďarska, Poľska, Čiech či dokonca Anglicka.

Registrácia a prezentácia pre pretekárov začne od 8.00 hod. Sprievodný program do príchodu prvého pretekára bude venovaný šprintu na 1 kilometer priamo na Hlavnej ulici v Prešove. Chýbať nebude ani jazda obratnosti pre najmenších, originálne ceny pre víťazov, finančné odmeny pre najlepších a samozrejme, bohatá tombola. Tešiť sa môžete aj na živé prenosy či projekciu z Tour de France, kde budeme držať palce Petrovi Saganovi v tíme Bora-Hansgrohe.

Neváhajte a staňte sa v nedeľu súčasťou cyklistického Prešova!

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka