Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Štartuje 5. Prešovský cyklomaratón!Vytlačiť
 

Prešovský cyklomaratón sa zapísal do kalendára Prešovčanov ako obľúbené podujatie pre celé rodiny. Tento rok dá pomyselnú bodku za prázdninami už po piaty raz.

Štartuje 5. Prešovský cyklomaratón!Podujatie sa uskutoční 31. augusta 2019 s podtitulom: “Vypnime počítače , televízory, opusťme gauče a hor sa do prírody”.

Má za cieľ motivovať ľudí k pohybu so zameraním na pozitívny vplyv cykloturistiky na zdravie. Nadšení profesionálni i rekreační športovci tu však môžu zároveň aj utužiť vzťahy s rodinou, priateľmi, či nadviazať nové vzťahy a stráviť skvelý deň plný radosti zo športu.

Časový harmonogram

11:30 – 12:40 Prezentácia účastníkov pre 1. okruh + 2. okruh na pešej zóne (potrebný doklad totožnosti)
12:45 – Otvorenie podujatia a inštrukcie
13:00 – Štart (smer ul.Sabinovská )
13:15 – Prezentácia účastníkov pre 3. a 4.okruh v jazdeckom areáli 4sport (Bowling pri trati)
13:30 – Preteky v jazdeckom areáli
15:15 – Vyhodnotenie 5. Prešovského cyklomaratónu

Jazdiť sa bude v 4 okruhoch. Na prvý s dĺžkou 42 km si môžu trúfnuť cyklisti už od 16 rokov, druhý 5,5 kilometrový okruh môžu absolvovať aj rodiny s deťmi od 8 rokov, tretí je určený pre ľudí s hendikepom a štvrtý pre najmenšie deti do 7 rokov.

Okruhy

1. OKRUH (42 km) – PREŠOV/PEŠIA ZÓNA – smer ul. Sabinovská – Gregorovce – Uzovce – Šarišské Sokolovce – Orkucany – Sabinov – Ražňany – Ostrovany – Medzany – Veľký Šariš – PREŠOV/ ul.Sabinovská – ul.Mičurinova – ul.Jazdecká – JAZDECKÝ AREÁL

2. OKRUH (5,5 km) – PREŠOV/PEŠIA ZÓNA – smer ul.Sabinovská – rázcestie Šidlovec – smer ul.Bajkalská (Sídl.III.) – konečná MHD sídlisko III. – ul.Prostějovská – VUKOV/odbočka na ul.Mukačevskú – ul.Mukačevská – most pri Astórii – ul.Jazdecká – JAZDECKÝ AREÁL

3. OKRUH – JAZDECKÝ AREÁL (100 m)

4. OKRUH – JAZDECKÝ AREÁL (25 m)

Od 13:30 je v Jazdeckom areáli pripravené popoludnie plné hier pre deti.

Prešovský cyklomaratón organizuje OZ Cyklomaratón Prešov.


 
 
ÚvodÚvodná stránka