Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Starostovia a primátori sa zhodli na prioritáchVytlačiť
 

V Prešove sa uskutočnil snem Regionálneho združenia miest a obcí Prešov – Šariš. Starostovia a primátori sa zhodli na prioritách, ktoré je potrebné zlepšiť v oblasti legislatívy a financovania samospráv.

Výročný snem Regionálneho združenia miest a obcí Starostovia a primátori sa zhodli na prioritáchPrešov – Šariš, pod vedením jeho predsedníčky, prešovskej primátorky Andrey Turčanovej, sa okrem zhodnotenia vlaňajšej činnosti zameral predovšetkým na riešenie problémov, s ktorými sa samosprávy boria.

V živej diskusii pritom padlo viacero návrhov na zlepšenie fungovania obcí. Starostovia a primátori členských obci tohto združenia sa pritom zhodli na prioStarostovia a primátori sa zhodli na prioritáchritách, ktoré potrebujú zlepšiť  v oblasti legislatívy a financovania samospráv. „Medzi hlavné priority patrí úprava limitov určujúcich potrebu verejného obstarávania smerom hore, zvýšenie transféru financií na prenesené výkony štátnej správy, ktoré sú dlhodobo podhodnotené a tiež zjednodušenie procesu čerpania podpory realizovaných projektov z rôznych fondov,“ zhrnul tajomnik združenia Ing. Anton Gašpar.

Starostovia a primátori sa zhodli na prioritách Starostovia a primátori sa zhodli na prioritách


 
 
ÚvodÚvodná stránka