Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Štafetové kilometreVytlačiť
 

Nadšení Prešovčania v plaveckej štafete miest už zaplávali takmer sto kilometrov. Ďalšie pridajú 28.11.2017 na plavárni Delfín pri ZŠ Májové námestie.  

Štafetové kilometreSkvelá atmosféra a nadšenie vládli v bazéne Šťuka pri ZŠ Mirka Nešpora. V úvodnej časti tohtoročnej plaveckej štafety miest tam Prešovčania zdolali 97 700 metrov. Podieľalo sa na nich 558 plavcov – od malých škôlkarov po seniorov.  

Prešovčania opäť ukázali, že vedia podporiť mesto a plávali čo im sily stačili. Množstvo plavcov zo širokej verejnosti odplávalo viac ako 1000 metrov. Z verejnosti stoja za zmienku páni Luker a  Palčo, ktorí pri výstupe z bazéna hlásili 3150 m a 3000 m. Klobúk dole pred týmito plavcami. Za zmienku stojí určite aj pani Veronika Marcinová, ktorá v úctihodnom veku 67 rokov dokázala pokoriť kilometrovú hranicu a zaplávala rovných 1250 metrov.

Do plaveckého maratónu sa zapojilo najviac „domácich“, žiakov zo ZŠ Mirka Nešpora, ktorých prišlo až 284. súťaže Plávali takmer všetky triedy a zaplával si dokonca aj riaditeľ školy Jaroslav Bizub. Zapojili sa však aj základné školy Čsl.Armády, Prostějovská, Šmeralova, Sv. Bazila Veľkého i DSA Mukačevská.

Plávalo aj 28 škôlkarov z plaveckého krúžku a každý zaplával vzdialenosť 25m. Do plaveckej štafety sa zapojilo aj 40 športovcov z plaveckého klubu Prešov (40) a desať vodnopólistov zo Slávie PU Prešov.

Prvá časť Plaveckej štafety dopadla teda na výbornú. Už teraz sa tešíme na druhú časť štafety, ktorá sa uskutoční 28.11.2017 na plavárni Delfín pri ZŠ Májové námestie.

Prešov, plavecká štafeta miest 2017:

Celkový počet plavcov:                                                               558

Z toho počet detí a mládeže do 18 rokov:                                  483

Celkový počet preplávaných metrov:                                    97 700

Prehľad           25 m – počet účastníkov:                                     114

                        50 m – počet účastníkov:                                     206

            100 m – počet účastníkov:                                     50

                        väčšia vzdialenosť – počet účastníkov:               188

 

Toto podujatie podporila, okrem mesta Prešov, aj Asociácia športu pre všetkých SR.


 
 
ÚvodÚvodná stránka