Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Športový prešovský december  Vytlačiť
 

December by v Prešove pokojne mohol dostať prívlastok športový. Miesto v ňom totiž majú viaceré tradičné športové podujatia. 

K zabehnutým a očakávaným športovým podujatiam patrí futbalový mládežnícky turnaj Pavlovič Cup, ktorý sa v Prešove uskutočnil už po deviatykrát.  Športový prešovský december  Štvrťstoročie, teda 25 rokov, sa už organizuje aj Vianočný pohár v súťaži športovej gymnastiky. 

Gymnasti sa v Prešove predstavili v žiackých a juniorských kategóriach, pričom súťažili vo voľnom päťboji s povinnými cvičebnými tvarmi . Medzinárodná účasť zvýšila atraktivitu súťaže, kde zaujali náročné cviky, ktoré mladí gymnasti predviedli. 

Na IX. ročníku Pavlovič CUP , v ktorom súťažili Športový prešovský december  družstvá v kategórii U-17 sa tento rok predstavili naozaj zaujímavé družstvá: zo Slovenska domáci 1.FC Tatran Prešov, ďalej  FC Lokomotíva Košice a Jupie FŠ M.Hamšíka (akadémia Mareka Hamšíka z Banskej Bystrice). Potešila však aj  zahraničná účasť – z Maďarska dorazili futbalisti FC Mezőkövesd Zsóry a z Poľska MFK Sandecja Nowy Sącz. 

Z víťazstva sa tešili domáci hráči z 1.FC Tatran Prešov pod vedením pána trénera Stanislava Vargu,  pred poľským družstvom a na treťom mieste sa umiestnilo maďarské družstvo. „Je veľmi dôležité pomáhať mladým hráčom v športovom aj osobnom raste. Do budúcna by sme chceli pozvať aj ukrajinské mužstvá a vytvoriť sériu podujatí v priebehu celého roka, kde by si hráči mohli zmerať sily s rovesníkmi zo zahraničia,“ uviedol Ladislav Pavlovič ml, jeden z organizátorov tohto turnaja a súčasne vnuk prešovskej futbalovej legendy.  Športový prešovský december  

Okrem podujatí s dlhou tradíciou však vznikajú aj nové súťaže. Ako napríklad Prešov Karate Cup, ktorý usporiadal Karate club junior Prešov.  Tu sa Športový prešovský december  mohli prezentovať najmenší členovia klubu, pričom okrem všeobecnej obratnosti súťažili aj v predvádzaní naučených postojov a samozrejme, ako praví karatisti, sa stretli aj vo vzájomných dueloch. V športe síce platí, že víťaz môže byť len jeden, pri tomto podujatí však môžeme konštatovať že víťazmi sú všetci malí karatisti a rovnako aj ich rodičia, ktorí ich pri tom športe podporujú. 

V decembri to však v Prešove nie je v športe všetko. Úplný záver roka patrí Silvestrovskému behu – najstaršiemu podujatiu z tých, ktoré spomíname. Počas nedeľného silvestrovského predpoludnia v ZŠ Šmeralová od 9.00 h bežkyne a bežci odštartujú na sedemkilometrovú trať už po 32. krát. 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka