Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Spolupatričnosť s osamelýmiVytlačiť
 

Prešovská primátorka trávila Vianoce medzi osamelými a medzi ľuďmi bez domova.

„Vianoce sú sviatkami kedy by mala byť rodina Spolupatričnosť s osamelýmispolu, no nie každý má tú svoju najbližšiu pri sebe. V našom meste sa preto snažíme vytvárať pocit rodinnej pohody aj v rámci charity, v denných stacionároch či v zariadeniach pre seniorov. Ďakujem všetkým, ktorí, i na úkor vlastných rodín, pripravili všetko tak, aby Vianoce boli pre každého krásne,“ prihovorila sa primátorka Andrea Turčanová ľuďom, ktorých navštívila počas tohtoročných Vianoc.

Spolupatričnosť s osamelýmiZavítala medzi prešovských seniorov, ktorí Štedrý deň strávili v Dennom centre Opál. Zišlo sa ich tam takmer tridsať, spoločne si navarili a spolu strávili vzácne, priateľské chvíle.

Primátorka tiež navštívila ľudí, ktorí domov našli v sociálnom zariadení prešovskej Gréckokatolíckej charity.  „Sú tu zložité ľudské osudy, verím však, že aj títo ľudia prežívajú chvíle pohody a pokoja,“ pripomenula primátorka.

Svoju spolupatričnosť s osamelými ľuďmi vyjadrila primátorka aj návštevou Zariadenia pre seniorov Náruč na Veselej ulici.

Spolupatričnosť s osamelými Spolupatričnosť s osamelými


 
 
ÚvodÚvodná stránka