Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Skvelá správa pre cyklistov - začínajú sa práce na ďalšom cyklochodníkuVytlačiť
 

Prešovskí cyklisti majú opäť dôvod na radosť. Začína sa výstavba cyklochodníka na Masarykovej ulici.

Rozvoj cyklistickej dopravy v Prešove pokračuje. Po začatí výstavby Cykloželezničky v smere na Zlatú Baňu sa v Prešove aktuálne rozbiehajú aj práce na novom cyklochodníku medzi Kuzmányho ulicou a ulicou Hurbanistov.

Skvelá správa pre cyklistov - začínajú sa práce na ďalšom cyklochodníkuCyklisti budú môcť jazdiť po novom, vyše kilometrovom úseku cyklochodníka, ktorý bude v dvoch samostatných jednosmerných trasách. Táto cyklocesta spojí už existujúci cyklochodník na Kuzmányho ulici s centrom mesta.

Nová cyklocesta bude mať aj úseky s asfaltom červenej farby, zo zámkovej dlažby, pribudnú aj cyklopiktogramy pre zvýšenie bezpečnosti. Nahradzovať sa budú aj chodníkové obrubníky a osadia sa aj nové stojany na bicykle.

Úpravy si vyžiada aj zastávka MHD Čierny most v smere k Železničnej stanici, ktorá sa presunie smerom k centru mesta. Cez Masarykovu ulicu bude vytvorený aj nový priechod pre chodcov s osvetlením a prepojovacím chodníkom.

Skvelá správa pre cyklistov - začínajú sa práce na ďalšom cyklochodníkuNavrhovaný cyklochodník je jedným z posledných dvoch úsekov, ktorých vybudovaním budú prepojené prešovské sídliská. Cieľom jeho výstavby je zabezpečiť plynulý a hlavne bezpečný pohyb cyklistov v tejto časti mesta a s nimi aj chodcov a ostatnej dopravy. Výstavbu cyklochodníka bude realizovať spoločnosť Eurovia SK a mesto na ňu získalo podporu v objeme 252 702,18 eur z európskeho Fondu regionálneho rozvoja v rámci IROP-u. Práce na novom cyklochodníku budú trvať 15 mesiacov.

V minulom roku bola prešovskej verejnosti daná do užívania cyklocesta na Bajkalskej ulici s celkovou dĺžkou 484 m. Celkové náklady na tento projekt dosiahli sumu 148 352,67 eur.  Jej dobudovaním cyklisti dostali možnosť súvislého presunu od mestskej haly až do Veľkého Šariša.

Sieť cyklociest v Prešove sa už čoskoro rozšíri aj o ďalšie úseky. Začala sa výstavba Cykloželezničky v smere na Zlatú Baňu. Pripravená je už aj výstavba cyklocesty na Sekčovskej ulici – tu je už ukončený proces verejného obstarávania. Pred odovzdaním staveniska je už aj cyklocesta v úseku Mestská hala - Wilec hôrka, ktorou mesto Prešov dokončí realizáciu svojich úsekov medzinárodnej cyklocesty Eurovelo, prechádzajúcej jeho územím. Procesom hodnotenia prechádza aj úsek vedúci bývalým mlynským náhonom na Kúpeľnej ulici. Jeho dobudovaním tak budú navzájom cyklocestami prepojené všetky prešovské sídliská. Skvelá správa pre cyklistov - začínajú sa práce na ďalšom cyklochodníku


 
 
ÚvodÚvodná stránka