Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Škôlka na čas bez detíVytlačiť
 

Február prinesie začiatok rekonštrukčných prác v MŠ na Volgogradskej ul. 48. Deťom sa zabezpečili náhradné priestory, práce na troch objektoch prinesú zvýšenie komfortu i zníženie energií.

Rekonštrukcia začína samotnými stavebnými prácami už najbližšie dni. Zrealizovaná by mala byť do 6 mesiacov, teda do júla 2018. V piatok dôjde k odovzdaniu staveniska.

Práce sú zamerané na zníženie energetickej náročnosti budovy MŠ, ktorá sa skladá z troch objektov. V rámci rekonštrukcie sa zabezpečí zníženie spotreby energie zateplením obvodového a strešného plášťa, výmenou otvorových konštrukcií a vyregulovaním vykurovacej sústavy. K zníženiu spotreby energií prispeje aj modernizácia osvetlenia.

Náhradným riešením pre zabezpečenie prevádzky je dočasné umiestenie detí do priestorov ZŠ na ulici Prostějovskej č. 38, v ktorých budú deťom v prechodnom období (od 1.2.2018 do 1.8.2018) plne zabilustračný obrázok, zdroj: wwwezpečené všetky výchovno-vzdelávacie procesy. Po ukončení prác bude však materská škola novým a krásnym prostredím pre najmenších Prešovčanov, ktorí sa následne do svojich obľúbených priestorov vrátia v ich vynovenej a modernej podobe.

Výsledkom rekonštrukcie bude zníženie energetickej náročnosti, zníženie nákladov na vykurovanie, zlepšenie kvality a životnosti obalových konštrukcií, zvýšenie energetickej efektívnosti a zvýšenie kvality životného prostredia znížením emisií. Uvedené, okrem iného, zabezpečí vytvorenie a udržanie tepelnej pohody pri čo najmenšej spotrebe tepla na vykurovanie.

Schválená výška NFP je 374 925,10€, spoluúčasť mesta je  18  746,25 €. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou a bol predložený v rámci výzvy Operačného programu Kvalita životného prostredia.        

       


 
 
ÚvodÚvodná stránka