Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Škola pre praxVytlačiť
 

Fakulta výrobných technológií (FVT) TU KE so sídlom v Prešove si v týchto dňoch pripomína 25. výročie svojho založenia. Na slávnostnom podujatí v NKP Sklad soli - Solivar sa zúčastnili zahraniční hostia, spolupracujúce organizácie a zástupcovia vysokých škôl zo Slovenska. Prešovská primátorka zdôraznila význam tejto školy v Prešove i jej nadväzovanie na tradíciu, ktorá má v našom meste pevné miesto.

Fakulta výrobných technológií oslavovala štvrť storočnicu. K tomuto významnému medzníku pôsobenia gratulovala aj primátorka Prešova Andrea Turčanová, ktorá vyzdvihla úzke prepojenie výučby s praxou a ocenila dosiahnuté úspechy.

V roku 1996 sa dovtedajšie pracoviská pretransformovali na FVT s päťročným inžinierskym štúdiom. Absolventi tejto fakulty sa veľmi dobre uplatňujú v praxi, a to nielen na domácom pracovnom trhu, ale aj v zahraničí.

Fakulta pod súčasným názvom poskytuje vysokoškolské štúdium vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského vzdelávania v dennej aj externej forme. Fakultu tvorí 8 katedier a 3 ústavy. FVT má k dispozícii dve hlavné budovy v ktorých prebieha výučba a disponuje dvomi študentskými domovmi s jedálňou.

Viac na: http://www.fvt.tuke.sk/sk

Škola pre prax, foto: Ján Ďuraš (TU KE)


 
 
ÚvodÚvodná stránka