Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Sestry aj lekári si odovzdajú nové poznatkyVytlačiť
 

Od zajtra (10.10.) až do stredy sa koná XV. Celoslovenská konferencia sestier pracujúcich v neonatoloógii s medzinárodnou účasťou, ktorú organizuje Sekcia sestier pracujúcich v neonatológii Slovenskej spoločnosti sestier a pôrodných asistentiek o. z. Slovenskej lekárskej spoločnosti (SSSaPA SLS), pod odbornou garanciou Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove, Perinatologickým centrom ‑ oddelenia neonatológie, Fakulte zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove, Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek SK v Prešove, Občianskeho združenie Malíček. Malíček.jpg

Od roku 1998 pôsobí na Slovensku Sekcia sestier pracujúcich v neonatológii. Je organizačnou zložkou Slovenskej lekárskej spoločnosti. Jej cieľom je združovať sestry poskytujúce starostlivosť novorodencom, pomáhať im odborne rásť, ale i sledovať a pripomienkovať mnohé rozhodnutia, ktoré sa neonatologických sestier týkajú. "Od roku 2003 organizuje Sekcia sestier pracujúcich v neonatológii pravidelné celoslovenské odborné konferencie, na ktorých boli prezentované nové poznatky a získané zručnosti doma aj v zahraničí a vymieňanie si názorov. V roku 2005 sa konala III. Celoslovenské konferencie sestier pracujúcich v neonatológii v Prešove. Na konferencii budú zastúpené sestry z celého Slovenska a z Čiech. Okrem toho privítame významných predstaviteľov lekárov za slovenskú neonatológiu," povedala jedna z organizátoriek Vlasta Baňasová.

V utorok večer sa o 19‑tej hodine koná aj slávnostný koncert v historickej budove Divadla Jonáša Záborského.

Občianske združenie Malíček sa každoročne zapája do aktivít k Svetovému dňu predčasne narodených detí (17. november). V Prešove sa už štyri roky usporadúvajú charitatívne koncerty, ktorých cieľom je upozorniť na problematiku predčasných pôrodov, vzdať úctu rodičom a zdravotníkom a vytvoriť im priestor pre oddych a vzájomné stretnutia. Na koncerte vystúpia úspešní prešovskí umelci Katka Koščová, FS Rozmarija a Hanka Servická. Súčasťou programu je aj prezentácia projektu Háčkujeme cestičku do života.

Zdroj: 09.10.2017; Prešovský večerník; s. 2; pv)


 
 
ÚvodÚvodná stránka