Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Prešov

Seniori z Horskej služby sa stretli na ŠarišiVytlačiť
 

V Prešove sa dnes stretli členovia Klubu seniorov Horskej služby. V priestoroch radnice ich prijala primátorka Andrea Turčanová.

„Vítajte v Prešove, v centre Šariša, ktorý je krásny a určite aj inšpirujúci,“ privítala šéfov oblastných výborov Klubu seniorov Horskej služby z jednotlivých oblastí Slovenska, kde Horská služba pôsobí. Do Prešova sa dnes zišlo vyše sto niekdajších členov, ktorým v aktívnej službe zabránili zranenia, vek, či rôzne ďalšie okolnosti.  Seniori z Horskej služby sa stretli na Šariši

„V Prešove sme po prvýkrát, keďže hostiteľom záchranárov – seniorov je oblastný klub Horskej služby Čergov. Ten vznikol len nedávno, dostali sme dôveru a zorganizovali sme toto stretnutie, ktoré  členovia Klubu seniorov Horskej služby uskutočňujú každý rok,“ uviedol Braňo Potoček, predseda Klubu seniorov HS Čergov. Ide pritom už o osemnáste takéto stretnutie. Medzi účastníkmi sú tento rok aj poľskí záchranári z Krynice.

V rozhovore s primátorkou pripomenuli náročnosť svojej služby, ktorá reaguje zväčša na nedbalosť návštevníkov hôr, na ich preceňovanie síl či nerešpektovanie pravidiel. Zhodli sa však aj na tom, že výstroj tak návštevníkov hôr i záchranárov je kvalitatívne omnoho lepšia, zlepšila sa tiež upravenosť lyžiarskych tratí a vďaka technike sa skrátila aj doba záchranných akcií. Úsmev na tvárach vyvolali zasa spomienky na zásahy či reálne situácie, ktoré spôsobili turisti svojou nedisciplinovanosťou či naivnými predstavami o horách.

Záchranári – seniori dnes navštívili Solivar, prezreli si Prešov a večer sa presúvajú do obce Drienica, kde ich stretnutie bude pokračovať v hoteli Javorna do zajtrajšieho popoludnia.


 
 
ÚvodÚvodná stránka